• Przyjaźni
        • Ambitni

• Konsultacje strategii RP na rzecz

• 09.04.2021
      • Trwają zapisy na konsultacje strategii dla młodzieży w woj. pomorskim!

Już 13 kwietnia odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych,
        na której wszyscy młodzi ludzie z województwa pomorskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 12 kwietnia.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi inicjator konsultacji Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.

Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na sześć obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie
        i sport” oraz „ekologia i klimat”.

Konsultacje dla woj. pomorskiego rozpoczną się 13 kwietnia br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem:  https://strategiadlamlodych4.webankieta.pl/. Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 12 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

Harmonogram konsultacji dla kolejnych województw będzie sukcesywnie ogłaszany na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.

Pierwsze trzy spotkania konsultacyjne, dla województwa mazowieckiego, dolnośląskiego
        i zachodniopomorskiego zakończyły się dużym sukcesem angażując młodych ludzi z ponad 350 organizacji i środowisk młodzieżowych. Uczestnicy konsultacji wypracowali wspólnie ponad 740 wniosków z analizy stanu obecnego i zaproponowali aż 546 rozwiązań.

Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

• WIELKANOC 2021

• 30.03.2021
      • Nasza szkoła wzięła udział w miejskiej akcji  przedświątecznego wsparcia sopockich Seniorów: „Podziel się z Seniorem słodkością i ciepłym słowem na Wielkanoc”,  zorganizowanej przez sopocki Wolontariat. W bibliotece szkolnej przygotowaliśmy siedmiu seniorom świąteczne upominki. Serdeczne podziękowania dla :

• Wiktorii Pach z 1h i jej rodziców za przygotowanie przepięknych kartek i świątecznych ozdób;
        • Anny Chamery z 2 spl za przygotowanie kartki wraz z życzeniami;
        • naszych nauczycieli: p. Marty Dąbrowskiej, p. Joanny Kozyra, p. Bogny Zaborowskiej, p. Franjo Bernal za przygotowanie kartek z życzeniami i słodyczy.

• Sopocka Platforma Profilaktyczna

• 12.03.2021
      • Od kilku tygodni funkcjonuje zaktualizowana Sopocka Platforma Profilaktyczna dla publicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych. https://profilaktykasopot.pbs.pl/

Zapraszamy rodziców naszych uczniów do wypełnienia anonimowej ankiety https://ankieta.pbs.pl/ru24.pg

Powyżej wskazane badanie dotyczy czynników ryzyka i czynników chroniących w środowisku szkolnym wraz z elementami doradztwa zawodowego.

Wyniki przeprowadzonych badań będą podstawą do stworzenia programów profilaktyczno-wychowawczych w sopockich szkołach, Gminnego programu profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych dla Gminy Miasta Sopotu na 2022 r., a jednocześnie wskażą potrzeby uczniów,  rodziców i pracowników szkół w zakresie profilaktyki.

List podpisany przez Panią Magdalenę Czarzyńską-Jachim -Wiceprezydentkę Sopotu skierowany do rodziców uczniów sopockich szkół do pobrania PODPISANY_LIST

• Egzaminy zawodowe w sesji letniej

• 22.01.2021
      • Uwaga!

Wszyscy absolwenci oraz osoby, które chcą zdawać poprawki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec/lipiec 2021, muszą do 5 lutego (obecni uczniowie) oraz do 19 lutego (absolwenci) złożyć deklarację przystąpienia do tego egzaminu.

Deklarację można złożyć osobiście w sekretariacie szkoły ul. Wejherowska 1 w godzinach 8-15 lub przesłać zdjęcie/skan na adres egzaminzawodowy.zsh@gmail.com.

Deklaracje do pobrania:

deklaracja_absolwent.pdf