• Przyjaźni
        • Ambitni

• Sopocki Konkurs Umiejętności Logiczno-Matematycznych

• 08.04.2020
      • W dniu 7.04.2020r odbył się Sopocki Konkurs Umiejętności Logiczno-Matematycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z Sopotu organizowany przez ZSH. Konkurs przeprowadzony został on-line na Sopockiej Platformie Edukacyjnej i wzięło w nim udział 54 uczniów reprezentujących sopockie szkoły średnie. Wygrał reprezentant 3 LO, a nasz uczeń Jakub Bosek zajął III miejsce. Gratulujemy. Nagrody zostaną rozdanie na zakończenie roku szkolnego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mimo pandemii wzięli udział we wspólnej zabawie.Liczymy, że za rok spotkamy się w szkole na kolejnej edycji tego konkursu. Życzymy spokojnych i zdrowych Świat Wielkanocnych. Organizatorzy konkursu: Anna Mamprejew i Anna Prawdzik

• Egzamin zawodowy - wyniki i dekleracjie na egzaminy poprawkowe

• 19.03.2020
      • Wyniki zdających (klasy 4 i absolwenci) będą udostępnione w wersji elektronicznej za pośrednictwem Serwisu dla ucznia https://wyniki.oke.gda.pl/ o godzinie 10.00 20 marca 2020 r. Jeżeli ktoś zgubił/zapomniał hasło można napisać wiadomość na Librusie do p. Tur-Krużyckiej lub na adres egzaminnzawodowy.zsh@gmail.com. Wyniki zdających (klasy 3) będą udostępnione w wersji elektronicznej za pośrednictwem SIOEPKZ o godzinie 10.00 20 marca 2020 r.(na portalu zdającego oraz poprzez email i sms).

Świadectwa i dyplomy będą do odebrania w szkole po zakończeniu kwarantanny. Prosimy nie przychodzić po nie teraz.

Jednocześnie informujemy, że termin składania deklaracji na sesję czerwiec/lipiec 2020 r. w przypadku ponownego przystąpienia do egzaminu przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji 2020 Zima został ustalony na 31 marca 2020 r. Osoby, które otrzymały wynik negatywny z egzaminu zawodowego w styczniu i chcą przystąpić do poprawy są proszone o wypełnienie deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego, podpisanie jej oraz wysłanie skanu lub zdjęcia na adres: egzaminzawodowy.zsh@gmail.com

• Zawieszenie zajęć lekcyjnych

• 11.03.2020
      • Szanowni Państwo

Zgodnie z ustaleniami Rady Ministrów informujemy że:

1. Zajęcia w ZSH w Sopocie zostają zawieszone i uczniowie nie przychodzą do szkoły od 12 do 26 kwietnia włącznie.

2. Nauczyciele będą wysyłać materiały do nauki przez Librusa.

3. Nauczyciele na bieżąco będą odpowiadali na Państwa i uczniów pytania przez Librusa.

4. Po powrocie do szkoły zostaną zorganizowane zajęcia dodatkowe, umożliwiające nadrobienie materiału i poprawę ocen.

Prosimy śledzić na bieżąco stronę szkoły i dziennik elektroniczny.

Zwróćcie Państwo uwagę aby podczas zawieszenia zajęć uczniowie unikali dużych skupisk ludzi, w miarę możliwości pozostali w domu, dbali o higienę i poświęcili ten czas na naukę i nadrobienie zaległości.

Uczniu przerwa w funkcjonowaniu twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki; odpowiedzialnie wykorzystaj ten czas. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości, skorzystaj z materiałów wysłanych przez twoich nauczycieli.

Dyrekcja Szkoły.

• W przypadku złego samopoczucia

• 10.03.2020
      • W przypadku gorszego samopoczucia u dziecka, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych prosi się o powstrzymanie się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.W przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem należy skontaktować się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną (Sopot, telefon całodobowy: 663-399-599).

Więcej informacji na stronie : www.sopot.pl

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologicznaw Gdańsku tel. (+48) 58 776 32 00 tel. (+48) 58 344 73 00

Telefon alarmowy (+48) 605 602 195 (tylko w nagłych przypadkach)

Telefon alarmowy służy wyłącznie do powiadamiania o nagłych sytuacjach zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni telefon: 800 060 800

Telefon / sekretariat+48 58 620-17-98+48 58 620-57-44

• Zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku

• 10.03.2020
      • W dniu 27 lutego 2020r. klasy 1spi, 1gi, 1gp pod opieką pań: Prawdzik, Szczepańskiej, Reiter, Łęckiej, Bech uczestniczyły w wykładach prowadzonych w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Młodzież zapoznała się pojęciem sztucznej inteligencji, oraz oprogramowaniem komputerowym JAVA.

• Warsztaty na Uniwersytecie SWPS

• 10.03.2020
      • W dniu 5 marca 2020r. klasa 1gi wraz z wychowawczynią Panią A. Prawdzik uczestniczyła

w warsztatach na Uniwersytecie SWPS w Sopocie. Celem zajęć dla młodzieży  pt. „Akademia kompetentnego działania”  był rozwój 3 grup kompetencji kluczowych zarówno dla ucznia jak i pracownika.

Uczniowie dowiedzieli się na temat :samoorganizacji, kompetencji poznawczych oraz interpersonalnych. Warsztaty prowadzone w grupach opierały się na symulacji działania w realiach biznesowych.

• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i bieg Inki

• 10.03.2020
      • Na dzień 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dn. 3 lutego 2011 roku.

Dnia 29 lutego 2020 r. odbyła się coroczna masowa impreza sportowa, w której Nasza Szkoła była współorganizatorem -Sopocki Bieg "Inki"- patronki naszej szkoły. Od lat aktywnie współpracujemy z MOSiR-em w Sopocie i podczas organizacji tej imprezy biegowej, również  stanęliśmy na wysokości zadania. W tym roku, podobnie, jak w zeszłym roku, bieg odbył się na Łysej Górze w Sopocie.

• zsh@sopot.pl