• Przyjaźni
        • Ambitni

• Warsztaty turystyczne do Bułgarii i Stambułu

• 14.06.2019
      • Kolejny dzień warsztatów turystycznych do Bułgarii i Stambułu. Dziś młodzież zwiedzila najważniejsze zabytki starego miasta: Wielki Bazar i Bazar Egipski, Błękitny Meczet oraz meczet Sulejmana Wspaniałego, mauzolea sułtanów osmańskich, Hipodrom, bramy Topkapi i Hagię Sophię- Kościół Mądrości Bożej a także wiele innych budowli wielkiego architekta Imperium Osmańskiego Sinana.

Wycieczka dotarła do dworca do którego przyjeżdżał Orient Express

• Praktyki zawodowe w Irlandii

• 31.05.2019
      • Nadszedł ten dzień  5 maja 2019 roku o godzinie 21:15, uczniowie z ZSH w Sopocie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik logistyk, technik hotelarstwa,  technik obsługi turystycznej wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Sligo w Irlandii  w ramach projektu „Sopocki skok w Europę" o numerze 2018-1-PL01-KA102-048263 - „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego" realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to kolejny projekt unijny na zasadach programu Erasmus+ realizowany w naszej szkole, z którego korzystają nasi uczniowie, jako beneficjenci. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice, przyjaciele wraz z koordynatorem projektu p. Katarzyną Komodzińską i p. Moniką Szymulą.

Uczniom podczas pobytu w Irlandii będą towarzyszyli nauczyciele naszej szkoły p. Blanka Nartowska, p. Artur Chodoń, k tórego po 2 tygodniach wymieni p. Monika Szymula.

Udział w projekcie dla uczniów jest finansowany w ramach programu Erasmus+, każdy uczestnik ma zapewniony przelot do Irlandii, zakwaterowanie u irlandzkich rodzin i wyżywienie podczas pobytu w Irlandii, a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców, intensywny kurs języka angielskiego w Irlandii, lokalny transport i opiekę ze strony partnera- Your International Treining  oraz program kulturalny – zwiedzanie Irlandii.

Miesiąc poza domem na irlandzkiej ziemi będzie dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

Razem z uczniami i nauczycielami  w tym samym czasie, do Irlandii wylecieli też uczniowie z Hipolita w Rumi.

• Promocja szkoły

• 16.05.2019
      • Po raz kolejny młodzież naszej szkoły przedstawiła ofertę promocyjną  ZSH.W dniu 15 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Sopocie uczniowie: Aleksandra Suchorab, Wiktoria Grochowina i Daniel Sikora pod opieką Pani A.Prawdzik zachęcali uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych do podjęcia nauki w ZSH.

• Praktyki w Irlandii

• 31.05.2019
      • Nadszedł ten dzień  5 maja 2019 roku o godzinie 21:15, uczniowie z ZSH w Sopocie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik logistyk, technik hotelarstwa,  technik obsługi turystycznej wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Sligo w Irlandii  w ramach projektu „Sopocki skok w Europę” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048263 - „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to kolejny projekt unijny na zasadach programu Erasmus+ realizowany w naszej szkole, z którego korzystają nasi uczniowie, jako beneficjenci. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice, przyjaciele wraz z koordynatorem projektu p. Katarzyną Komodzińską i p. Moniką Szymulą. galeria

• Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

• 25.04.2019
      • W dniu 24 kwietnia 2019 roku grono pedagogiczne Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie dokonało klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

Podjęliśmy te decyzję mając na uwadze przede wszystkim dobro Naszych Uczniów, których przygotowywaliśmy do tego ważnego egzaminu cztery lata.

Mimo trwającego strajku uważamy, że jako nauczyciele jesteśmy gwarantem ciągłości edukacji Naszych Uczniów.

Życzymy Wam powodzenia nie tylko na egzaminie dojrzałości i trzymamy kciuki za wszystkie egzaminy zawodowe

Nauczyciele ZSH w Sopocie

• Dzień Otwarty ZSH

• 26.04.2019