• Szkolni Ambasadorzy Doradztwa Zawodowego 2022/23

• III Edycja Programu "Szkolni Ambasadorzy i Ambasadorki Doradztwa Zawodowego"

Szkolnymi ambasadorami doradztwa zawodowego na rok szkolny 2022/23 zostają:

Jessica Adamska      klasa 3ti

Agnieszka Kieplin  klasa 3h

Estrella Del Mar Brito Cysarz  klasa 3h

Zapraszamy do zapoznania się z międzyszkolnym  programem „SZKOLNI AMBASADORZY i AMBASADORKI DORADZTWA ZAWODOWEGO” skierowanym do uczniów sopockich szkół ponadpodstawowych. Program realizowany jest we współpracy Centrum Kształcenia Ustawicznego, Urzędu Miasta - Wydział Oświaty oraz sopockich szkół ponadpodstawowych. W  roku szkolnym 2022/2023 realizujemy druga edycję programu.

Głównym celem programu jest stworzenie platformy dialogu oraz  wsparcie uczniów w obszarze planowania rozwoju edukacyjno- zawodowego. Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania  co z perspektywy uczniów jest ważne i potrzebne, aby w szkole mogli dobrze przygotować się do wyjścia na rynek pracy.

Kim dokładnie będą AMBASADORZY I AMBASADORKI ?

To przedstawiciele uczniów sopockich szkół ponadpodstawowych, objęci indywidualnym programem doradztwa zawodowego, którzy staną się głosem doradczym Powiatowego Konsultanta Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego. Rolą AMBASADORÓW, obok funkcji doradczo–konsultacyjnej, będzie także promocja wydarzeń kierowanych do sopockiej młodzieży w ramach realizacji doradztwa zawodowego na terenie swojej szkoły.

KORZYŚCI BYCIA AMBASADOREM/KĄ

• badanie narzędziem Belbin GET SET – przeprowadzone przez doradców z firmy Benefactor/Archiekci Kariery
            • indywidualne konsultacje z doradca zawodowym w trakcie trwania programu
            • zdobycie doświadczenia zawodowego z pogranicza Human Resources, promocji i marketingu, Social mmediów i Employer Brandingu;
            • możliwość poznania reprezentantów lokalnego biznesu z różnych branż;
            • udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym oraz uzyskanie realnego wpływu na budowanie oferty dla młodzieży w obszarze planowania rozwoju edukacyjno-zawodowego.

KOGO SZUKAMY?

Pragniemy współpracować ze zmotywowanymi ambasadorami, którzy chcą promować korzyści płynące z planowania kariery edukacyjno-zawodowej i posiadają następujące kompetencje:

• umiejętności komunikacyjne
            • umiejętności pracy w sieci
            • gotowość do nauki i dzielenia się zasobami
            • zdolności adaptacyjne
            • zdolności organizacyjne
            • innowacyjne i kreatywne podejście do zadań
            • otwarcie na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń

MINIMALNE WYMAGANIA

• praca w międzyszkolnym zespole Ambasadorów/rek; udział w spotkaniach 1 x w-cu
            • promowanie działań z obszaru doradztwa zawodowego wśród uczniów i uczennic swojej szkoły;
            • regularne komunikowanie się z Powiatowym Konsultantem ds. Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego oraz  nauczycielem doradztwa zawodowego w szkole
            • przekazywanie potrzeb młodzieży w zakresie doradztwa zawodowego;
            • możliwość rozwijania własnych pomysłów i inicjatyw.