MATURA 2021 - zmiany

https://www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym

Maturzyści - absolwenci ZSH w Sopocie

Wczoraj, tj. 16 grudnia 2020 roku, zostało opublikowane nowe rozporządzenie MEN w sprawie egzaminów zewnętrznych w 2021 roku. (link do wiadomości na stronie MEN poniżej)

Znalazło się tam szereg zmian - przede wszystkim:

1. Matura ustna będzie nieobowiązkowa - deklarować ją powinny osoby, które potrzebują wynik matury ustnej na uczelnie zagraniczne

2. Przedmiot w zakresie rozszerzonym również nie jest obowiązkowy - możecie wybrać maksymalnie 6, nie musicie żadnego (przedmiot rozszerzony może decydować w rekrutacji na studia)

3. W rozporządzeniu znalazło się też szereg zmian wymagań z poszczególnych przedmiotów maturalnych - nie sposób je tu wszystkie przytoczyć dlatego odsyłamy ponownie do linku.

PODSUMOWUJĄC - w maju 2021 roku aby otrzymać świadectwo maturalne należy podejść i zdać język polski, język obcy i matematykę w części pisemnej, w zakresie podstawowym.

Niestety wiąże się to ze zmianą deklaracji maturalnej. W obecnej sytuacji epidemiologicznej zalecamy wypełnienie nowej deklaracji ze zmianami i odesłanie jej mailem na adres zsh@sopot.pl. W wyjątkowych sytuacjach prosimy o podejście do sekreteriatu i zmianę złożnej wcześniej deklaracji. Czas na złożenie ostatecznej deklaracji - 7 lutego 2021 roku.

https://www.gov.pl/web/edukacja/wymagania-na-egzaminach-osmoklasisty-i-maturalnym

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
    ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
  • 58 551 11 92