• Szkoła Piosenki Metro

     • Uwaga, uwaga!

      Już niebawem rusza w Sopocie Szkoła Piosenki Metro!

      Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przez ponad 30 lat pracy nad problemami wokalno-aktorskimi, z jakimi borykają się wszyscy artyści sceny muzycznej, wypracowali unikalną metodę, której zastosowanie wykształciło całą plejadę gwiazd.Na deskach teatru Studio Buffo, ale także w wielkich musicalowych produkcjach stworzonych przez tych twórców, wychowały się całe pokolenia artystów, których spotkać można na scenach i estradach całego kraju.Teraz tę metodę chcą rozpowszechniać w sieci oddziałów Studia Piosenki Metro. 

      Pierwszy Trójmiejski oddział Studia Piosenki Metro startuje niebawem !

      Wszelkie informacje odnośnie naboru pod numerem telefonu: 663553510Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową https://liblink.pl/E7KTGgehKT

     • Przedłużona rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę

     • W związku z remontem szkoły i tymczasowym sekretariatem rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę zostaje wydłużona do 30 września do godz. 15.00.

      Zgodnie z harmonogramem - w środę 2.10 zbierze się Komisja Rekrutacyjna i zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne i podana do publicznej wiadomości lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Sopocki skok w Europę.

     • Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

     • W dniu 24 września 2019 r. uczniowie klasy 3O i 4O profilu turystycznego wraz z nauczycielem R. Nowickim i K. Komodzińską uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat systemu informacji turystycznej w Polsce i w regionie, jako elementu promocji oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej. Podczas warsztatów pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.

     • Światowy Dzień Sybiraka

     • Jak co roku, w dniu 17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Dzień ten przypomina o napaści na Polskę Armii Czerwonej ZSRR. Tego dnia od Wschodu bez wypowiedzenia wojny Czerwonoarmiści na rozkaz samego J. Stalina wypełnili postanowienia traktatu zawartego z III Rzeszą, zwanego Paktem Ribbentrop-Mołotow-(nazwanego tak od nazwisk ministrów spraw zagranicznych III Rzeszy i ZSRR)- z 23 sierpnia 1939 roku, będąca formalnie paktem o nieagresji pomiędzy tymi państwami, która zgodnie z tajnym protokołem dodatkowym, stanowiącym załącznik do oficjalnego dokumentu umowy, dotyczyła rozbioru terytoriów lub rozporządzenia niepodległością suwerennych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii. Bywa określany, jako IV rozbiór Polski. 

      Podobnie jak w zeszłych latach oficjalne obchody tego dnia na Pomorzu mają miejsce w Gdańsku na Cmentarzu Łostowickim, gdzie pod pomnikiem "Golgoty Wschodu"  spotykają się członkowie gdańskiego oddziału Związku Sybiraków i Rodziny Katyńskiej w Gdańsku, ich potomkowie, kombatanci, przedstawiciele władz i wojska oraz młodzież szkolna, by wspólnie wspomnieć i modlić się za Polaków wywiezionych na Syberię, na północne rubieże (koło podbiegunowe) Rosji i do Kazachstanu, a także za żołnierzy polskich poległych w walce z radzieckim okupantem i zamordowanych w sowieckich więzieniach.

      Młodzież i Grono Pedagogiczne reprezentowali: uczniowie klasy 4O wraz z nauczycielem Rafałem Nowickim.

     • Wykład w WSAiB

     • W dniu 13 września 2019 roku uczniowie klas 1gi ,1spi, 4ti, 4tl, oraz 4p uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym w WSAiB w Gdyni. Wykład pt. „Ślady kryminalistyczne” poprowadził dr Wojciech Wosek. Młodzież zapoznała się z zagadnieniami dotyczącymi kryminalistyki, zabezpieczeniem śladów,   wzorami  indywidualnych linii papilarnych. Wykład  wzbogacony był licznymi pokazami, które w sposób obrazowy pozwoliły przybliżyć  technikę śledczą.

     • Zajęcia w Porcie Lotniczym w Gdańsku

     • 10 września  uczniowie z klas  1gi oraz 1spi pod opieką p. A.Prawdzik, p. B.Szczepańskiej oraz p. B.Gajowiec uczestniczyli  w zajęciach w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Młodzież zapoznała się z infrastrukturą lotniska, specyfiką pracy oraz  procedurami.

       

     • Wycieczka po Sopocie

     • W dniu  9 września uczniowie klasy 1gi oraz 1spi pod opieką p. A.Prawdzik oraz p. B.Szczepańskiej uczestniczyli w wycieczce integracyjnej po Sopocie. Pod przewodnictwem p. K. Szulca młodzież zapoznała się z piękną architekturą miasta oraz historią tego nadmorskiego kurortu.

     • Wkręć się w Sopot

     •  

       

       

      Wzorem ubiegłego roku, nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji Wkręć się w Sopot. Rok temu Zespół Szkół Handlowych zajął pierwsze miejsce wśród firm. Dyrekcja szkoły oraz i kadra także biorą udział w akcji.

      Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału!

      Więcej informacji na stronie projektu https://www.grarowerowa.pl/sopot/

       

     • Spotkanie organizacyjne projektu Erasmus+ SOPOCKI SKOK w EUROPĘ

     • Spotkanie organizacyjne dotyczące projektu Erasmus+ SOPOCKI SKOK w EUROPĘ dla rodziców  3 TI, 3OH i 3 TL odbędzie się 4 września o godzinie 17.15  w budynku na ul. Aleja Niepodległości 749 (Marynarzy) w sali nr 9.

      W dniach od 4 września  do 25 września 2019 roku  będzie trwał nabór na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w Irlandiiw ramach programu finansowanego przez Erasmus+ „Sopocki skok w Europę". 

      Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd do Irlandii, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w firmach irlandzkich, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek. Ponadto każdy uczestnik otrzyma przed wyjazdem kieszonkowe.Przewidywany termin wyjazdu to 5 lipiec 2020 – 2 sierpień 2020 r.

      W toku postępowania rekrutacyjnego wyłonionych zostanie łącznie 20 uczniów, spośród tych, którzy nie uczestniczyli dotąd w wyjazdach Erasmus+ organizowanych przez  ZSH Technikum nr 1 w Sopocie.

      Formularz zgłoszenia, wykaz przedmiotów w kształceniu zawodowym teoretycznym oraz praktycznym oraz regulamin rekrutacji będą dostępne na stronie projektu.

      Wypełnione formularze z własnoręcznym podpisem, podpisem rodzica lub obojga rodziców (w przypadku, gdy kandydat nie ma ukończonych 18 lat) oraz podpisem wychowawcy proszę składać w nieprzekraczalnym terminie  25 września 2019 rw Sekretariacie na Kościuszki.

   • Kontakty

    • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
    • sekretariat@zstsopot.pl
    • 58 551 11 92
    • ul. Wejherowska 1
     81-814 Sopot
     81-814 Sopot
     Poland
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Logowanie