• Warsztaty dla klas logistycznych

• W dniu 29.01.2020 klasy  2tl i 3tl miały wykład i warsztaty poświęcone TransEdu. Zajęcia dotyczyły  poznania  zasad działania wirtualnej platformy wspierającej  edukacje w branży logistycznej.

Giełda transportowa to jedno z najważniejszych narzędzi pracy w logistyce. Aplikacja TransEdu to wierne odzwierciedlenie giełdy transportowej, przygotowane w formie gry dla studentów i uczniów logistyki.

Uczniowie będą brali udział w czterech kursach Wirtualnej Akademii TransEdu, w obszarach

• Transport drogowy
            • Spedycja
            • Magazyn
            • Manager w branży TSL

Każdy kurs zakończony będzie egzaminem i możliwością otrzymania certyfikatu.

• VII Olimpiada Wiedzy o Turystyce

• W dniu 8 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych odbyła się VII Olimpiada Wiedzy o Turystyce- etap okręgowy, w której wzięły udział uczennice ZSH- J. Mieleczyk i J. Roszkowska z klasy 3OH pod opieką p. Rafała Nowickiego.

Tym razem tematem przewodnim Olimpiady była "literatura podróżnicza". Pozytywne przejście etapu okręgowego Olimpiady umożliwi udział w etapie centralnym, który odbywać się będzie w Łodzi.

Uczestniczkom olimpiady serdecznie tego życzymy i czekamy na wyniki.

• 49. rocznica wypadków grudniowych na Pomorzu

• Dziś mija 49 lat od wydarzeń, jakie miały miejsce w grudniu 1970 roku na Pomorzu. Zaczęło się od robotniczych wystąpień, którego bezpośrednią przyczyną była wprowadzona 12 grudnia podwyżka cen detalicznych mięsa, przetworów mięsnych oraz innych artykułów spożywczych przez władze PRL-u. Decyzję w tej sprawie podjęto 30 listopada 1970 na posiedzeniu Biura Politycznego KC PZPR. Od 8 grudnia w Ministerstwie Obrony Narodowej i Ministerstwie Spraw Wewnętrznych rozpoczęto przygotowania w ramach „ochrony porządku i bezpieczeństwa publicznego”, a 11 grudnia jednostki MSW zostały postawione w stan pełnej gotowości. 12 grudnia wieczorem za pośrednictwem radia poinformowano społeczeństwo o podwyżkach cen żywności głównych artykułów, średnio o 23% (mąka o 17%, ryby o 16%, dżemy i powidła o 36%). 13 grudnia komunikaty o podwyżkach cen podała prasa. Działania władz sprowokowały robotników do manifestacji i licznych demonstracji. Społeczeństwo miało dość! Zbierano się na wiecach, domagając się od władz cofnięcia podwyżki, uregulowania systemu płac (w szczególności zasad naliczania premii) i wreszcie odsunięcia od władzy odpowiedzialnych za podwyżkę.

Władza w obawie przed społecznym buntem wyprowadziła wojsko na ulice i wydała rozkaz do strzelania do manifestujących robotników. W wyniku represji w grudniu 1970 zostało zabitych 41 osób.

W obchodach organizowanych w Gdańsku pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców wzięli udział uczniowie klasy 4O wraz z nauczycielem R. Nowickim i K. Komodzińską.

• Warsztaty turystyczne w Hotelu Mercure W Gdyni

• W dniu 16 grudnia 2019 uczniowie klasy 1gH wraz z nauczycielami R. Nowickim, K. Komodzińską uczestniczyli w warsztatach hotelarskich w Hotelu Mercure w Gdyni. Młodzież poznała, jak wygląda praca hotelu, jakie hotel świadczy usługi dla swoich gości. Uczniowie mogli obejrzeć pracę personelu hotelowego, pokoje dla gości, sale konferencyjne, restauracje i inne pomieszczenia hotelowe oraz dowiedzieć się ważnych informacji o pracy i funkcjonowaniu hotelu

• zsh@sopot.pl