• TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SOPOCIE

• Od poniedziałku 25.1.21 rozpoczyna się w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje

Z tej okazji, między innymi, na parterze , vis - à - vis wejścia do auli,

powstało Drzewo Pozytywnych Myśli, na którym można dzielić się z innymi dobrymi myślami, zapisując je na liściach.

Można również skorzystać z Fotela Pozytywnego Myślenia i w towarzystwie Anioła

posiedzieć i pomyśleć o miłych rzeczach.

Ów fotel znajduje się na pierwszym piętrze, za sekretariatem .

Życzymy wszystkim samych pozytywnych myśli J

• Sukces naszych uczniów!

• W dniu wczorajszym, 11 października 2021, drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie: Jessica Adamska, Danila Minkou i Dominika Gajc, wzięła udział w etapie powiatowym XIV edycji konkursu "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości". Tegoroczna edycja obejmowała tematykę "Polacy, którzy w 1920 roku obronili Europę".

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie pod opieką pana Krzysztofa Szulca, wygrali eliminacje wśród szkół ponadpodstawowych i 10 listopada będą reprezentować ZST i miasto Sopot w etapie finałowym w Zakopanem.

Serdecznie gratulujemy i już trzymamy kciuki.

• Gra miejska

• W piątek 8 października minęła równa 120 rocznica nadania praw miejskich Miastu Sopot. I choć Sopot jako kurort znany był dużo wcześniej, to dopiero 8 października 1901 roku wszedł w życie dekret cesarza niemieckiego Wilhelma II Hohenzollerna.Piątek 8 X 2021 roku przywitał nas słoneczną aczkolwiek rześką pogodą, w sam raz na spacer po pięknym Sopocie. Uczciliśmy więc wspomnianą rocznicę grą miejską, której przyświecało motto KTO JEST ŚLEPY NA PRZESZŁOŚĆ, TEN I W PRZYSZŁOŚĆ BIEGNIE NA OŚLEP.Trasa gry przebiegała przez najbardziej znane, charakterystyczne miejsca w Sopocie, które mają swoją ciekawą historię: Dom Polski, Ratusz, Kościół Św.Jerzego, Zakład Balneologiczny, Dom Zdrojowy. Poznaliśmy sopockie pomniki te nowsze i te starsze - pomnik Haffnera, Misia Wojtka, św. Wojciecha i Władysława Bartoszewskiego. Jak i te, które nie pozwalają zapomnieć o tragediach II Wojny Światowej - Pomnik Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu i Pomnik Armii Krajowej. Nie zapomnieliśmy również o naszej patronce "INCE".Szukając odpowiedzi na pytania zawarte w karcie pracy spotkaliśmy mnóstwo ciekawych osób, głównie sopocian. Panią Marię Rajtar - wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Sopot. Pana Wojciecha Zemłę Sekretarza Miasta Sopotu, któremu dziękujemy za wiedzę na temat sopockiego herbu. Jakim miłym zaskoczeniem było również spotkanie z naszym głównym włodarzem Jackiem Karnowskim, od którego słodkości dały nam siłę na dalszy spacer.Biuro Promocji i Komunikacji Urzędu Miasta Sopot dziękujemy za wsparcie i wspaniałe upominki.Myślimy już nad kolejną okazją podobnej zabawy.

• 82 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

• Dnia 27.09.21 dla upammiętnienia 82 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego odbył się uroczysty apel po pomnikiem AK. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Inki. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy ze sztandarem naszej Szkoły.