• Sopocianie Sopocianom na Święta

• Nasza szkoła wzięła udział w miejskiej akcji „Sopocianie Sopocianom na Święta”, zorganizowanej przez sopocki Wolontariat.

W  bibliotece szkolnej przygotowaliśmy dziesięć kartek z życzeniami świątecznymi oraz słodkim podarunkiem dla samotnych mieszkańców Sopotu.

Serdeczne podziękowania dla uczennicy Julii Walczak z 2h oraz nauczycielom: p. Jolancie Łęckiej, p. Sabinie Obara, p. Joannie Kozyra i p. Marcie Dąbrowskiej za słodycze do paczek.

Serdeczne podziękowania składamy również uczniom za pomoc w przygotowaniu świątecznych kartek i opakowań prezentów.

Wesołych Świąt!

• ZST świętuje obchody Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka

• Dzisiaj na korytarzu naszej szkoły pojawiły się Powszechna Deklaracja Praw Człowieka - dokument ogłoszony w Paryżu w1948 r. przez ONZ oraz plakaty z cytatami dotyczącymi praw człowieka.

Atrakcją dnia był Szkolny Kiermasz Słodkości przygotowany przez Samorząd Uczniowski. Do każdego ciastka dołączona była ulotka z cytatem strażnika praw człowieka, a wszystko działo się przy klimatycznej irlandzkiej muzyce.

Serdeczne podziękowania składamy uczniom: Katarynie Walas z 1p, Martynie Świtała z 1p, Tomkowi Balewander z 1ti, Vanessie Handke z 2lp, Alicji Kosiorek z 3gh, Poli Bartnickiej  z 3sph, Martynie Horodyńskiej  z 4h oraz p. Katarzynie Sielickiej  za przygotowanie przepysznych i pięknie udekorowanych wypieków, dzięki którym udało nam się zasilić Samorząd Uczniowski o 285 zł.

Serdeczne podziękowania składamy również uczennicom: Katarzynie Walas z 1p, Martynie Świtała z 1p, Danieli Calabrese z 2lp, Zuzannie Kamrowskiej z 2lp, , Vanessie Handke z 2lp, Wiktorii Tokarskiej z 4h, Paulinie Weisbrodt z 4th za przygotowanie i opiekę nad stoiskiem ze słodkościami.

• Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

• Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka obchodzony jest 10 grudnia w rocznicę podpisania w 1948 roku przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, która stała się podstawowym źródłem międzynarodowych aktów chroniących prawa człowieka.

W naszej szkole także uczczony będzie ten dzień poprzez prezentację,  Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka oraz okolicznościowych gazetek w budynku szkoły, w łączniku na pierwszym piętrze.

Atrakcją dnia będzie kiermasz ze słodkościami wraz z ulotkami propagującymi prawa człowieka, przygotowany przez Samorząd Uczniowski.

Serdecznie zapraszamy do stoiska. Całkowity utarg ze sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność Samorządu Uczniowskiego.

• Mikołajki

• W naszej szkole Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń.W tym roku również z tej okazji nie zabrakło śmiechu i dobrej zabawy, bo Mikołajem może zostać każdy z nas!