• Dzień przedsiębiorczości w firmie DNV

• W dniu 6 kwietnia 2022 r. uczniowie klas 3gi oraz 2ti pod opieką A.Prawdzik, J.Łęckiej, K.Jurkiewicza uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez firmę DNV w Gdyni.

DNV to  ogólnoświatowe towarzystwo klasyfikacyjne, jak również doradca techniczny dla przemysłu morskiego, naftowego, gazowniczego oraz energetycznego.

Młodzież zapoznała się z działalnością firmy w branży morskiej. Uczniowie wysłuchali wykładów dotyczących prezentacji stanowisk biurowych (IT, Finanse & HR) . Poznali pracę inspektora na statku, poprzez wykorzystanie symulatora i dronów.

• Ogólnopolski konkurs fizyczny Lwiątko

• 28 marca 2022 roku odbył się w ZST ogólnopolski konkurs fizyczny Lwiątko. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy 1P. Konkurs Lwiątko wzorowany jest na matematycznym Kangurze. Konkurs ten powstał w 2001 roku na Ukrainie. Nazwa konkursu pochodzi od Lwowa.

W Polsce po raz pierwszy konkurs odbył się w 2003 roku.Patronat nad konkursem objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne - Oddział Krakowski