• Zakończenie roku szkolnego 2021/22

• 24 czerwca odbyło sie uroczyste zakończenie roku szkolne 2021/22. Ciężka praca wszystkich została wynagrodzona. Uczniowie z najwyższą średnią ocen odebrali świadectwa z rąk Pan Dyrektor Jolanty Niewadzioł. Uczniowie, którzy przez cały rok szkolny brali udział w zawodach sportowych, promocji szkoły, doradztwie zawodowym czy innych projektach szkolnych równiez odebrali wyróżnienia od Pani Dyrektor. Po uroczystosci wychowawcy pożeglanli się z klasami w salach. Teraz pora na zasłużony wypoczynek!!

• Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego

• W pięknych okolicznościach przyrody na terenie Centrum Integracji Społecznej w Sopocie odbyło się dziś spotkanie podsumowujące Sopockiej Sieci Doradztwa Zawodowego. W spotkaniu udział wzięła szkolny doradca zawodowy - Anna Inglot oraz Ambasadorki Doradztwa zawodowego w ZST - Estrella del Mar Brito - Cysarz i Agnieszka Kieplin.

• Warsztaty hotelarskie

• W dniu 15 czerwca odbyły się warsztaty hotelarskie klas 2h i 3sph w hotelu-sanatorium Miramar. Uczniowie poza baza hotelową zapoznali się z zapleczem sanatoryjnym oraz zabiegowym obiektu.

• Wizyta w Sopotkowie

• 1 czerwca 2022 roku klasa 1p odwiedziła sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. Młodzież zaniosła dla podopiecznych schroniska zakupione przez siebie dary oraz zebrane w ramach szkolnej akcji: „W ZST zbieramy – bo bezdomnym zwierzętom z Sopotokowa pomagamy”.

W trakcie wizyty w schronisku uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem placówki i jej mieszkańcami, a także z pracą wolontariuszy. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, a w szczególności naszym nauczycielom: p. Budny, p. Dąbrowskiej, p. Kankowskiej, p. Kozyrze, p. Łęckiej, p. Mamprejew, p. Obarze oraz p. Kowalskiemu dzięki którym mogliśmy kupić 24 puszki karmy Animonda oraz obdarować podopiecznych schroniska piłkami do zabawy 😊

• Góra grosza

• W obecnym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w XXII edycji "Góry Grosza".

Wolontariuszki z klasy 1P dzielnie zbierały monety do przygotowanych puszek, a później je zliczyły.

W sumie zebrano 3191 monet co dało 211,54 zł

Serdecznie dziękujemy za czynny udział w akcji!

• Wycieczka do zoo

• W dniu 31 maja 2022 r. uczniowie klasy 3gi pod opieką p. A.Prawdzik i p.J.Łęckiej byli na wycieczce w Gdańskim Ogrodzie Zoologicznym. Młodzież obejrzała zwierzęta reprezentujące różne gatunki ssaków, gadów, płazów i ptaków.