• Akcja: Integracja

• Kolejny dzień świetnej zabawy i integracji tym razem uczniowie klasy I TL uczestniczyli w wojskowej przygodzie w Adventure Park w Kolibkach. Dzisiejszego dnia od rana pogoda nie rozpieszczała było pochmurno, deszczowo i chłodno. Okazuje się jednak, że pozytywne nastawienie i uśmiech potrafią rozproszyć chmury. Było super!!!

• Erasmus+

• Nasi nauczyciele w Szwecji w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000014945. Doskonalenie zawodowe nauczycieli ZSH w UE kluczem do podniesienia kompetencji i jakości pracy szkoły, gwarancją rozwoju i poszerzenia horyzontów uczniów w ramach programu ERASMUS+.

• Salon Maturzystów

• 16 września 2022 roku uczniowie klasy informatycznej 4gi pod opieką Pani A. Prawdzik uczestniczyli w wykładach  zorganizowanym na Wydziale  Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach  Salonu Maturzystów.

Młodzież zapoznała się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi matury 2023 podczas wystąpienia Ireny Łaguny, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

Kolejne prezentacje dotyczyły przedmiotów obowiązkowych zdawanych na maturze.

Uczniowie na stoisku Perspektyw mogli odebrać  bezpłatny „Informator dla Maturzystów 2023”.

• Istota gotyku

• 19 września klasy 2h i 2p pod opieką p. Nowakowskiej, p. Krużyckiego oraz p. Szulca udały się do Gdańska na wycieczkę Isotota Gotyku. W trakcie wycieczki zwiedzali gotyckie zabytki w stolicy Pomorza, takie jak wielki Młyn czy Kościól Mariacki.

• Zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży

• ,,Stres- co to jest i jak sobie z nim radzić.’’

,,Depresja- co to jest i jak sobie z nią radzić.’’

,,Zaburzenia odżywiania- co to jest i jak sobie z nimi radzić.’’

1.Odbiorcy

- uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponad podstawowych

2. Czas zajęć

- dwie godziny lekcyjne

3. Cele zajęć

- przekazanie uczniom profesjonalnej wiedzy na temat zaburzenia

- zwrócenie uwagi na objawy, sygnały alarmowe

- przekazanie wiedzy o zasadach postępowania i sposobach leczenia

- zmotywowanie do sięgania po pomoc

4. Osoba prowadząca

- Joanna Bujko

Zapisy- kontakt Joanna Bujko

P O R A D N I A  P S Y C H O L O G I C Z N O – P E D A G O G I CZ NA

81-742 Sopot, ul. Władysława IV 23/25, tel/fax: 58 551 51 33, e-mail: ppp@poradniasopot.pl

• Warsztaty dla rodziców ,,Jak rozmawiać z nastolatkiem?’’

• Jesteśmy terapeutkami z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy zarówno  z nastolatkami, jak i rodzicami oraz całymi rodzinami. Na co dzień stykamy się z trudnościami rodziców i nastolatków we wzajemnym zrozumieniu się i utrzymaniu dobrej, bliskiej relacji.

Zapraszamy Państwa na cykl 6 spotkań poświęconych tematyce  problemów wieku dojrzewania i aktualnych trudności wychowawczych.

Tematyka spotkań zależeć będzie od zgłaszanych potrzeb rodziców, przykładowo może ona obejmować tak aktualne obecnie zagadnienia jak:

• jak utrzymać więź ze zbuntowanym nastolatkiem
            • jak rozmawiać z nastolatkiem z depresją
            • jak pomóc dziecku przezwyciężać lęk
            • jak stawiać granice i tworzyć zasady dotyczące m.in. korzystania z multimediów
            • jak zrozumieć umysł i emocjonalność nastolatka
            • co robić, gdy pojawią się poważniejsze problemy jak np. cięcie lub myśli samobójcze

Spotkania : czwartki  od 13:00 do 15:00.

Planowany strat:  06 październik 2022.

Prowadzący: Joanna Bujko, Anna Chmielowiec-Szatarska

Zapisy przyjmuje i informacji udziela sekretariat Poradni,

Te. 58 5515133, ul. Władysława IV 23/25

www.poradniasopot.pl

• Warsztaty integracyne 1tl

• 7 września w warsztatach integracyjnych wzięli udział uczniowie klasy 1TL wraz z wychowawczynią Panią Anną Tur-Krużycką i Panią Anną Inglot, pedagogiem ZST. To był kolejny udany dzień pełen uśmiechu, dobrej zabawy i pozytywnych emocji. Wspólnie spędzony czas pozwala spojrzeć na siebie nawzajem inaczej, serdeczniej, z większym zrozumieniem i uwagą. Dobrze być razem !!

• Zebrania z rodzicami odbędą się 7 września 2022r. o godz. 17.00

Rodziców uczniów klas 1 zapraszamy najpierw na halę sportową.

• Warsztaty integracyjne

• Dziś na terenie CKU w odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty integracyjne prowadzone przez Pedagogów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sopocie

Uczniowie klasy I TI razem ze swoim wychowawcą Marcinem Pomierskim mieli okazję dowiedzieć się o sobie wielu nowych rzeczy, poznać się bliżej, spędzić wspólnie czas i poprzez zabawę, rozmowy i wspólne działania budować silny, przyjazny zespół klasowy