• Konferencja BeZee

• W dniu 21.10.2022 r. klasa 4gi pod opieką pani A. Prawdzik oraz pani A. Mamprejew uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji BeZee zorganizowanej w Echosferze w Galerii Metropolia w Gdańsku.

Celem spotkań i wykładów  było przygotowanie młodzieży do wyzwań jakie stawia im  przyszłość, oraz   wsparcie tych młodych ludzi do przygotowania w zawodzie.

Wysłuchaliśmy następujących wykładów :

Świat Lema to już nie przyszłość. Trendy technologiczne 2022”-  Maciej Kawecki

„Wdrażanie innowacji do szkół – rozwiązania branży EdTech”-  Rafał Lew Starowicz

Jak kształcić ludzi którzy staną na Marsie – analiza wyzwań edukacyjnych w dynamicznie zmieniającym się świecie” - Mateusz Dyrda

Oprócz prelekcji młodzież uczestniczyła w  targach EduShow.

• Program Dodać Sił

• Програма «Додати сил»

Для українських батьків  які потрапили до Польщі втікаючи від війни

реалізується у співпраці Інституту Матері і Дитини МОЗ з Міністерством Здоров’я у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)

Мета програми – покращення самопочуття батьків, зміцнення їх психологічної стійкості, а також розвиття батьківської здатності підтримувати своїх дітей у негараздах і труднощах.

• Знаходження своєї сили в контексті переживання наслідків війни та вимушеної міграції.
            • розуміння механізмів, які дозволяють ефективно справлятися з серйозними труднощами.
            • зміцнення психічної сили матері/батька, щоб вони могли якнайкраще підтримувати психіку дитини.
            • як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб вони говорили
            • визначення цілей як частини позитивного мислення та правил, які формують порядок і впевненість у собі в сучасному світі, де багато невизначеності.
            • уміння слухати й реагувати на почуте, щоб підтримати людину, яка з нами говорить.
            • розпізнавання почуттів і спроможність упоратися з ними.
            • заохочення дитини до співпраці.
            • як давати раду конфліктам між братами й сестрами.
            • підвищення самооцінки дитини через конструктивний відгук та розуміння нав’язаних  ролей на її психічний стан та  стосунки з іншими.

Заняття складаються з практичних завдань, що дає можливість навчатись через досвід, використовувати «мудрість групи», налагоджувати контакт та отримувати підтримку від групи.

Група до 12 осіб. Участь батьків у програмі безкоштовна.

Заняття буде відбуватись 1 раз на тиждень:

Група 1 -  по четвергам, 10.00-12.00, Centrum Wsparcia Ukrainy, Aleja Niepodległości 749 , група   стартує 20 жовтня,

Група 2 - по суботам, 10.00-14.00,   CKU, ul. Tadeusza Kościuszki 22-24, група стартує 22 жовтня

Заняття проводить украіномовний клінічний психолог ППП у Сопоті - Діана Кравченко

Записатися до програми: d.kravchenko@poradniasopot.pl , або телефонуйте tel. 536 072 189

• II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE

• W dniu 12.10.2022 na terenie naszej szkoły został przeprowadzony II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE. Konkurs zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych. Pani Anna Tur- Krużycka, Pan Łukasz Kuśnierz oraz Pani Anna Kwiatkowska

1 MIEJSCE- KACPER SOBCZAK  KLASA 4 GP

2 MIEJSCE - OLIWIA STROJNOWSKA KLASA 4 GP

3 MIEJSCE- SZYMON ŁACHOWSKI KLASA 4SPL

Pozostałym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. :)

• Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego

• 12 października odbyło się pierwsze spotkanie Sopockiej Sieci Doradztwa Zawodowego, w której wzięły udział nasze szkolne ambasadorki doradztwa zawodowego. Do Estrelli del Mar Brito - Cysarz i Agnieszki Kieplin z klasy III H dołączyła Jessica Adamska z klasy III TI. Już wkrótce będziemy mogli poznać pierwsze propozycje ambasadorek dla społeczności naszej szkoły! Czekamy z niecierpliwością!