• X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji

• 21.04.2023 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Łukaszem Kuśnierzem wzięli udział w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji. W grupie 36 uczniów znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Weronika Perzanowska, Igor Drążkiewicz oraz Szymon Łachowski. Wszyscy uczniowie są z klasy 4 SPL (Technik logistyk).

Ich zadaniem było zmierzyć się z 45 pytaniami testowymi o tematyce spedycyjnej. Spośród wszystkich uczniów pochodzących łącznie z 12 delegacji z pomorskich szkół, Igor Drążkiewicz reprezentujący ZST w Sopocie zajął wspaniałe II miejsce otrzymując przy tym wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów Turnieju.

Gratulujemy wybitnego wyniku oraz powodzenia w dalszej edukacji.

• Wycieczka do Olsztyna

• Dnia 19.04.2023 uczniowie klasy 2LP (technik logistyk) oraz 2P (technik eksploatacji portów i terminali) wraz z opiekunami p. Emilią Nowakowską, p. Krzysztofem Szuclcem oraz p. Łukaszem Kuśnierzem, wzięli udział w wycieczce do Olsztyna.

Na początku dnia pogoda nie była najlepsza lecz pozwoliła na przemierzenie pieszo z Dworca PKP Olsztyn Zachodni do pobliskiego Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, gdzie można było usłyszeć sporo ciekawostek na temat historii zamku, miasta, jak i na temat samego Mikołaja Kopernika.

Po zwiedzeniu zamku grupa udała się do Olsztyńskiego Planetarium, gdzie na żywo można było uczestniczyć w specjalnej lekcji astronomii dotyczącej Układu Słonecznego. Trwająca 45 minut prelekcja ukazywała planety z innej perspektywy przy wykorzystaniu najnowocześniejszej technologii.

Podczas późniejszego etapu wycieczki, słoneczna pogoda sprzyjała swobodnemu wzięciu udziału uczniów w przygotowaną historyczną grę miejską na Starym Mieście w Olsztynie śladami wybitnego astronoma Mikołaja Kopernika. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązanie 11 zagadek, które były opatrzone odpowiednimi wskazówkami.

Na Strym Mieście zjedlism,y także dobry posiłek i spędziliśmy przyjemnie czas spacerując po rynku. Udało nam sie zrobić wiele wspaniałych zdjęć.

• Lotnisko w Gdańsku od kulis

• Fantastyczne edukacyjne warsztaty klas logistycznych oraz obsługi portów i terminali na lotnisku w Rębiechowie.

W dniach 17 i 18 kwietnia klasy 1tl, 2tl, 2p i 4spl miały okazję zobaczyć jak wygląda lotnisko od kulis.

Sami zobaczcie!!

• Sopockie Targi Szkolne

• W dniu 20 kwietnia 2023 roku uczniowie z klasy 3ti pod opieką  pani A.Prawdzik oraz pani Katarzyny Sielickiej-Fidut wzięli udział w Sopockich Targach Szkolnych dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół nr 1 w Sopocie. Targi rozpoczęły się od przemówienia wiceprezydent miasta Sopotu pani Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim. Nasi uczniowie godnie reprezentowali  ZST. Jessica Adamska i Danila Minkou przedstawili ofertę promocyjną szkoły. Na przygotowanym stoisku uczniowie zachęcali ósmoklasistów do podjęcia nauki w ZST .

• Promocja szkoły

• W dniu 31 marca 2023 roku odbyła się Giełda Szkół Ponadpodstawowych w Chwaszczynie. Uczennica z Naszej Szkoły z klasy 3H  pod opieką pani A. Prawdzik przedstawiała ofertę szkoły oraz zachęcała uczniów do podjęcia nauki w ZST .