• Warsztaty w ramach projektu Tabasco

• 23 maja młodzież ZST uczestniczyła w warsztatach w ramach projektu Tabasco

Tworzyli firmy o cyberprzemocy.

Projekt realizowany jest w Bułgarii, Polsce, Portugalii, Rumunii, w Niderlandach oraz we Włoszech w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. TABASCO ma na celu zajęcie się problemem przemocy w Internecie oraz promowanie uczciwego zachowania użytkowników mediów społecznościowych w sieci. We wszystkich krajach partnerskich organizowane są kampanie uwrażliwiające i podnoszące świadomość dzieci, młodzieży oraz ich nauczycieli i rodziców na temat zjawiska cyberprzemocy.W dniach 15-19 maja 2023 r. organizujemy cykl spotkań w sopockich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych, aby rozmawiać z młodzieżą na temat problemu przemocy w Internecie.W dniach 22.05/05.06.2023 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego odbędą się warsztaty dla nie więcej niż 10 reprezentantów klasy/grupy ze szkoły, których efektem mają być historie dotyczące przemocy w Internecie przedstawione w postaci krótkich filmów animowanych opowiedzianych przez uczniów. Filmy będą wykorzystywane w kampanii oraz promowane m.in. na stronie internetowej projektu https://www.tabasco-erasmus.eu/ a tworzone będą za pomocą narzędzia Animaker (lub innego znanego uczestnikom projektu). Uczniowie będą pracować na platformiehttps://www.tabasco-erasmus.eu/crossmediaplatform/Wszystkie filmy wezmą udział w konkursie.Na zakończenie działań planujemy wydarzenie podsumowujące w Sopocie 15.06.2023 r. gdzie o przemocy w sieci opowiedzą nam m.in. Anterios z Sopotu, młodzież zaprezentuje swoje filmy. Spotkanie zakończymy wręczeniem nagród.

• Wyjście na lotnisko

• W dniu24 maja uczniowie (i jedna uczennica) klasy 2TI mieli możliwość obejrzeć część gdańskiego lotniska "od kuchni". Spośród zwiedzanych stref- płyta, strefa bagażowa, terminal, oddział ratowniczy- największe wrażenie zrobił oddział ratunkowy. Dziękujemy!

• Wycieczka do Krakowa

• Uczniowie klasy 3lp wraz z wychowawczynią Panią Kasią Sielicką-Fidut oraz Panem Krzysztofem Szulcem, wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Krakowa, Zwiedzili stare miasto, odwiedzili Smoka Wawelskiego, Wawel, podziemia rynku krakowskiego.

Zwiedzili również Auschwitz-Birkenau i wysłuchali niezwykle ciekawej lekcji historii.

Nastroje dopisywały, pogoda nie zawiodła a sama wycieczka pozostawiła w glowach masę wspomnień i niezapomnianych wrażeń!

• Klimat dla Młodych

• Zapraszamy do projektu edukacyjnego "Klimat dla Młodych", którego celem jest kształtowanie świadomości w zakresie znaczenia ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie dzieci, młodzieży, a także nauczycieli i pedagogów do podejmowania aktywności w tym obszarze. Wszyscy możemy przyczynić się swoim działaniem do tworzenia bezpiecznego klimatu dla młodych.

Projekt UNICEF „Klimat dla Młodych” ma na celu nie tylko poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie ekologii, ale przede wszystkim pokazanie młodemu pokoleniu, że mogą być aktywni w tym obszarze i budzić świadomość reszty społeczeństwa. Młodzi ludzie inspirują się przykładem, dlatego specjalnie dla nich zaprosiliśmy do projektu młodych aktywistów klimatycznych z Konina, którzy opowiedzieli nam, jak młodzi ludzie mogą włączać się w działania na rzecz środowiska. Ich aktywność jest możliwa także dzięki otwartości władz miasta, dla którego kwestie klimatu są ważnym elementem polityki miejskiej. Przedstawiciel Samorządu opowiedział, jak gmina realizuje cele związane z ochroną klimatu i co najważniejsze - jak włącza w te działania młodych.

Młodzi Ambasadorzy Klimatu opowiadają o swoich działaniach: