• Nowy program stypendialny

     • Z ogromną przyjemnością informujemy o nowym programie stypendialnym
      ART GrECo – Aktywny Rozwój Talentów GrECo. Jest to to inicjatywa
      Fundacji GrECo i GrECo Polska, mająca na celu wspieranie
      rozwoju młodych talentów.

      O stypendia w wysokości 3.500 zł na realizację swoich pasji i
      zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół
      podstawowych (od VI klasy) i ponadpodstawowych, którzy mieszkają w
      miejscowości liczącej do 30.000 mieszkańców na terenie województw
      mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego lub pomorskiego (czyli tam,
      gdzie GrECo Polska ma swoje oddziały). Stypendium jest skierowane
      także do uczniów, którzy dojeżdżają z małej miejscowości do
      szkoły w większym mieście, lub mieszkają w bursie czy też
      internacie.

      Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli przekażą Państwo informację
      o naszym Programie stypendialnym uzdolnionym uczniom, tak aby mogli
      wziąć udział w konkursie i zdobyć dofinansowanie na rozwijanie
      swoich zainteresowań.

      Tutaj można się zapoznać z Ulotką Informacyjną. Zapraszamy też na
      stronę internetową programu (www.greco.services/pl/stypendia.html),                                                                    gdzie znajdują się szczegółowe informacje o programie oraz
      harmonogram i formularz zgłoszeniowy.


     • Projekt Zdalna Szkoła!

     • W ramach projektu ZDALNA SZKOŁA nasza szkoła otrzymała 4 laptopy 

      „Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Oś I - Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach".

     • Studia 2020

     • „Dobrze poinformowani mniej się denerwują” – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku będą przystępować do egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Miesięcznik Edukacyjny Perspektywy zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym Maturzystom oraz Kandydatom na studia.

      3 czerwca będzie można dowiedzieć się wszystkiego o tegorocznej maturze, z kolei w dniach 22-26 czerwca „Kierunkowskaz Kariery” pomoże Wam wybrać kierunek studiów oraz poznać bliżej związaną z nim profesję. Przedstawimy Państwu paletę możliwości oferowanych przez najlepsze Uczelnie Wyższe  w korelacji do predyspozycji kandydata, potrzeb rynku pracy i pracodawców, oraz możliwości zatrudnienia.

      Rejestracja https://event.perspektywy.pl/

     • Procedury maturalne 2020

     • Szanowni maturzyści

      W zakładce Strefa ucznia - Matura znajdziecie bardzo ważne infomacje dotyczące egzaminu maturalnego w czerwcu 2020 r.

      Zachęcamy do lektury.

     • Świadectwa rozdane!

     • Serdeczne gratulacje dla naszych absolwentów!! W tym tygodniu w nieco innych niż zawsze okolicznościach mogli odebrać świadectwa ukończenia szkoły średniej. Największe oklaski należą się tym osobom, które odebrały świadectwa z wyróżnieniem, a przede wszystkim Julii Muszyńskiej z klasy 4tl, która uzyskała najwyższą średnią ocen po czterech latach nauki!!

     • NOWY HARMONOGRAM MATUR 2020

     • Szanowni maturzyści!

      Zgodnie z ustaleniami MEN z dnia 24 kwietnia 2020 został ustalony nowy harmonogram matur w roku 2020 (w załączniku).

      Najważniejsze to że w tym roku nie odbędą się matury ustne.

      Czekamy na kolejne wytyczne dotyczące procedur. Mamy nadzieję, że uda się w czerwcu przeprowadzić tak ważny dla was egzamin maturalny.

       

     • Webinarium dla uczniów technikum informatycznego

     • W środę 29 kwietnia dla uczniów technikum informatycznego odbędzie się webbinarium na temat: Jak działają hakerzy i jak się przed nimi bronić? Jak wygląda kariera w cyberbezpieczeństwie?

      Lekcja ta został przygotowana dla nas przez firmę CQURE zajmującą się prowadzeniem audytów i szkoleniem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Prowadzącymi będą pracownicy tej firmy ekspert Dr Michał Jankowski-Lorek oraz  specjalista Miłosz Piasecki.

     • Drodzy Absolwenci,

     • Nauka w wybranej przez Was szkole średniej właśnie dobiegła końca.

      Wierzę, że pobyt  w naszym Technikum, będziecie  nieraz wspominać z uśmiechem a może nawet                       z rozrzewnieniem. Był to dla Was czas dojrzewania, wchodzenia w dorosłość, to czas bardzo trudny i burzliwy, czas w którym zachodzą zmiany i zapadają decyzje, które często mają wpływ na całe przyszłe życie. To okres  budowania własnej tożsamości, nawiązywania przyjaźni,  które mają szansę przetrwać długie lata, a może nawet całe życie.

      Niemałą rolę w tym wszystkim czego doświadczyliście i co przeżywaliście odegrali  Wasi nauczyciele                    i wychowawcy. Nierzadko mieli oni wpływ nie tylko na sprawy związane z edukacją, często służyli Wam radą          i pomocą w dokonywaniu wyborów, byli przy Was w chwilach trudnych, ale także w radosnych wydarzeniach, patrzyli jak stajecie się  odpowiedzialnymi osobami, które odważnie i z nadzieją wchodzą w dorosłość .

       Przed Wami nowe wyzwania, nowe perspektywy: być może dalszej nauki, pracy, może założenia rodziny,          a może jeszcze poszukiwań swojego miejsca w świecie.

      Czeka was więc wiele decyzji, ale najpierw przed Wami ważne egzaminy. Dlatego w pierwszej kolejności życzę Wam „połamania piór” na maturze i egzaminach zawodowych.

      Bądźcie odważni, ale także rozważni w podejmowaniu decyzji, sięgajcie wysoko i idźcie za głosem serca, bądźcie dumni ze swoich wyborów, niech zaprowadzą Was one na szczyty…

      Życzę Wam abyście spotykali na swojej drodze ludzi życzliwych, którzy będą dla Was wsparciem, a Wy bądźcie tacy dla innych, pamiętajcie, że dobro wraca do człowieka ze zdwojoną siłą.

      Pamiętajcie o nas tak jak my zawsze będziemy pamiętać o Was, to był nasz WSPÓLNY PIĘKNY CZAS…

      Dyrekcja

      Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie

       

       

     • Podziękowania

     • Szanowni Państwo
      Rodzice naszych tegorocznych absolwentów...

      To wyjątkowy czas, wyjątkowe zakończenie roku szkolnego, wyjątkowe pożegnanie, inne niż wszystkie do tej pory. Zawsze jest to moment ważny i wzruszający dla nas wszystkich, w tym roku jeszcze bardziej, bo przeżywamy go w odosobnieniu.
      Z całego serca dziękuję za współpracę, za wspólne lata nauki Państwa dzieci. Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc, wsparcie i zrozumienie a to dodawało nam siły i chęci do pracy. Wspólne zaangażowanie, troski i radości, czas który zbliżył nas wszystkich do siebie, sprawił, że Państwa dzieci stały się także naszymi...
      Proszę przyjąć nasze serdeczne gratulacje i wyrazy uznania bo to także dzięki swoim rodzicom dzieci odnoszą sukcesy, docierają do mety i mogą cieszyć się ze swoich osiągnięć.
      Życzymy Państwu powodzenia, poczucia dumy i radości, a wdzięczność, którą otrzymujecie niech będzie największą zapłatą.
      Dyrekcja ZSH W SOPOCIE

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie