• Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt
     • Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt

     • 13 listopada odbyły sie Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze reprezentantki pod opieką pani Anny Kacmajor zajeły w tym turnieju III Miejsce wygrywając z II LO 11:9 Gratulujemy uczestniczkom sportowej, walecznej postawy skład zespołu: Rokana Gzik, Natalia Blok, Wiktoria Grochowina, Zuzanna Sadowska, Martyna Horodziejko, Kaja Michalska, Patrycja Pietreńczuk, Klaudia Przywara, Paulina Wejsbrodt, Amelia Biernat.

     • Konkurs z fizyki "Fizyka w XXI wieku"

     • W dniu 16 listopada  2018 roku w  ZSH odbył się finał  szkolnego konkursu fizycznego  „Fizyka w XXI wieku”.  Konkurs  miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych, ich analizy oraz  wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach.  Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint. Drugi etap (finał konkursu)  miał na celu przedstawienie 3 najlepszych prac przed komisją konkursową  ZSH:  panią A.Prawdzik, panią A.Machalińską pod przewodnictwem pani wicedyrektor A.Mamprejew- Kwintkiewicz.

      W konkursie brali udział uczniowie z klas 1p,  1h oraz 2Ti. I miejsce zajął : Adrian Reszka -klasa 2Ti za prezentację multimedialną"Transport przyszłości " II miejsce zajęła: Wiktoria Grochowina– klasa  1p za prezentację multimedialną " Sztuczne organy ludzkie i fałszywe wspomnienia”
      III miejsce zajął: Daniel Sikora-klasa 1h za prezentację multimedialną "Grafen”

    • Wizyta w schronisku "Sopotkowo"
     • Wizyta w schronisku "Sopotkowo"

     • 14 listopada 2018 roku,  klasa 1P wraz z opiekunami: p.Marią Rokitą- Tarką, p.Martą Dąbrowską i p.Marcinem Pomierskim  odwiedzili sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. galeria

      Uczniowie klasy 1P zawieźli zakupione i zebrane przez siebie dary: karmę, smakołyki , koce i legowiska oraz dary zebrane w trakcie szkolnej akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

      W sumie podopieczni schroniska otrzymali  od nas :56,94 kg karmy dla psów i kotów, 1 zabawkę, 2 legowiska, 1 poduszkę, 1 śpiwór i 4 koce.

      W trakcie wizyty w schronisku mieliśmy okazję zapoznać się z jego podopiecznymi oraz poznać ich warunki bytowe.  Dzięki zebranej karmie od uczniów i nauczycieli naszej szkoły, bezdomne zwierzęta będą mogły przetrwać  jesienne tygodnie.

      Zachęcamy innych uczniów szkoły, aby poszli naszym śladem! Razem możemy zrobić więcej!

      ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!!! Jak?

      WEJDŹ NA STRONĘ SCHRONISKA:  schronisko.sopot.toz.pl

      I TY możesz wyprowadzić podopiecznego schroniska na popołudniowy spacer!!!

    • Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym
     • Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

     • W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Nasi debiutanci zarówno dziewczęta i chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli III miejsce. Gratulacje na całej reprezentacji za cały turniej. Naprawdę bardzo mało brakowało....dosłownie dwa punkty aby być na  II miejscu.

      Reprezentacja w składzie: Zuzanna Forcz, Klaudia Przywara, Bartłomiej Las, Mateusz Okoń. Opiekun Tomasz Krużycki

    • DZIEŃ SPÓDNICY W ZSH
     • DZIEŃ SPÓDNICY W ZSH

     • KONKURS OGÓLNY  - ILOSĆ OSÓB W KLASIE
      4EP - 20 %
      2OH - 95 % - 1 MISCE - WYJSCIE DO KINA
      2 TI - 0%
      1 TI - 29%
      2TL - 50%
      4TL - 75%
      3H - 55%
      1TL - 80%  - 3 MIEJSCE  - NAGRODA DO USTALNEIA
      4H - 0%
      1P - 78%
      3P  0 %
      3 TI - 20%
      40 - 25%
      1H - 92%   - 2 MIEJSCE - NAGRODA DO USTALENIA
      2P - 17%
      3TL - 0%
      3O - 44%
      4TI - 0%
      galeria

      NAJLEPSZE STYLIZACJE

      KLAUDIA KOZAK - 3O - BON DO EMPIKU LUB ROSSMANNA
      WERONIKA HIRSZ - 3O - BON DO EMPIKU LUB ROSSMANNA
      OLIWIA KONKEL - 3O - BON DO EMPIKU

      NAGRODY DALSZE - 30 SEBASTIAN DEMIANIUK - ORYGINALNOŚĆ - TAKZE BONY
      NAGRODY DALSZE - RASTAFARIANIN  - ORYGINALNOSĆ - TAKZE BONY

      WSZYSTKIE OSOBY , KTÓRE BYŁY TEGO DNIA UBRANE - OTRZYMUJĄ BONY NA NIEPYTANIE

      SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    • Turniej o Mistrzostwo Sopotu w unihokeju
     • Turniej o Mistrzostwo Sopotu w unihokeju

     •  

      Odbywający się w listopadzie turniej o Mistrzostwo Sopotu chłopców w unihokeju dostarczył wiele emocji. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane.

      Nasi reprezentaci zajęli czwarte miejsce.

      Brawo za postawę i walkę do końca .

    • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stolowym
     • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stolowym

     • 7 listopada reprezentacja dziewcząt i chłopców ZSH Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Doroty Ratkowskiej, wzięła udział w Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Kościelska i Wanesa Wilczuk zajęły 2 miejsce, a zespół chłopców w składzie: Jakub Kamiński, Michał Kiernożycki i Jakub Słomiński zajął 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! galeria

    • FINAŁ KONKURSU „Wkręć się w Sopot”
     • FINAŁ KONKURSU „Wkręć się w Sopot”

     • Najlepsza drużyna w kategorii „szkoła”:  ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH J

      11 listopada,  w trakcie miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami: p. Marią Rokitą- Tarką, p. Martą Dąbrowską i p. Marcinem Pomierskim,  odebrali  nagrodę dla najlepszej drużyny w konkursie rowerowym „Wkręć się w Sopot”, w kategorii „szkoła”. galeria

      Otrzymaliśmy voucher na stojak rowerowy, który już niedługo będzie nam służył na co dzień J.

      Do konkursu z ZSH przystąpiło 17 rowerzystów, którzy przejechali razem dystans 2.094 km, za co otrzymali 18.308 punktów.  Jedna z naszych rowerzystek znalazła się wśród 30-u najaktywniejszych uczestników konkursu i otrzymała nagrodę: zapięcie rowerowe typu u-lock.

      Wszyscy nasi rowerzyści pokazali, że dojazd do szkoły i pracy może być zdrowy, przyjemny i bezstresowy. Serdecznie więc zapraszamy wszystkich naszych uczniów i pracowników szkoły do rowerowych wojaży J.

    • UROCZYSTOŚCI 100 ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO
     • UROCZYSTOŚCI 100 ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO

     • W dniu 9 listopada na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tę okazję klasa 3O przygotowała akademię szkolną pod kierunkiem R. Nowickiego, podczas której opowiedziała o walce pokoleń Polaków walczących o WOLNOŚĆ.  Na koniec spektaklu uczennica klasy 3H Ania Walentynowicz zaśpiewała piosenkę "Spotkanie z..." z repertuaru Sztywny pal Azji. Występ został przygotowany z okazji Odzyskania Niepodległości pod kierunkiem p. K. Jurkiewicza. galeria i link do zdjęć

      O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wykonała czterozwrotkową wersję hymnu – wcześniej nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, podstawówek i innych placówek oświatowych pokazali jak być razem i wspólnie świętować stulecie niepodległości Polski. 

     • ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

      15 listopad 2018r


       

      PSSE Sopot wraz z Zespołem Szkół Handlowych w Sopocie organizują w szkole event w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia obchodzonym w trzeci czwartek listopada.

      W godzinach od 10.00 do 13.00 przy stanowisku PSSE Sopot młodzież ze szkoły będzie mogła wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiary wagi ciała i BMI oraz pomiary ciśnienia tętniczego.

      Rozdawane będą ulotki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, na monitorze LCD emitowane zostaną krótkie filmy na temat min. bezpłatnej infolinii pomocy osobom palącym, gotowe prezentacje przygotowane przez uczniów na temat szkodliwości palenia tytoniu, oraz ulotki i prezentacje na temat szkodliwości zażywania dopalaczy.


       


       

     • Uczniowie przystępujący do Projektu muszą złożyć pisemną deklarację uczestnictwa w Projekcie podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z działaniami projektowymi

      Jeżeli osoba zakwalifikowana do Projektu nie dostarczy w terminie do 15.11.2018 r.  podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego deklaracji uczestnictwa w projekcie, zostaje automatycznie skreślona z listy uczestników. Na jej miejsce zostanie przyjęta pierwsza osoba z listy rezerwowej

      Deklaracje są dostępne na stronie projektu - www.inka.edu.pl oraz w sekretariacie szkoły 

    • Wykład historyczny profesora Piotra Szubarczyka
     • Wykład historyczny profesora Piotra Szubarczyka

     • W dniu 7 listopada 2018 w szkolnej auli odbył się wykład historyczny na temat drogi Polski do odzyskania niepodległości w 1918 roku zorganizowany przez nauczyciela Rafała Nowickiego i Katarzynę Komodzińską. Wykład poprowadził prof. Piotr Szubarczyk, nauczyciel, publicysta historyczny i były samorządowiec, a także pracownik Instytutu Pamięci Narodowej. odznaczony przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego 1 kwietnia 2011, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski. Jest członkiem Kolegium Polskiego Stowarzyszenia Morskiego-Gospodarczego im. E. Kwiatkowskiego. galeria
       

       

    • Wyróznienie w akcji "Wkręć się w Sopot"
     • Wyróznienie w akcji "Wkręć się w Sopot"

     •  
       
      W Ogólnopolskiej Grze Rowerowej Wkręć się w Sopot drużyna Zespołu Szkół Handlowych została wyróżniona obok firmy STU ERGO Hestia SA.
      Poniżej  statystyki:
      357 rowerzystów
      120 809,9 kilometrów
      8 905 przejazdów do pracy
      15 286 przejazdów
      30,2 oszczędzonych ton CO2
       
       

       

      NAJLEPSZE DRUŻYNY W SOPOCIE
       

       

      Firma - STU ERGO Hestia SA - 317 489 pkt
      Szkoła- Zespół Szkół Handlowych - 18 308 pkt
    • Piszemy kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich
     • Piszemy kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ramach kampanii „BohaterON – włącz historię!” We wtorek i środę ucznioiwie klas 3tl, 1h, 1p i 2ti wysłuchali krótkich wykładów o Powstaniu Warszawskim, a następnie stworzyli piękne, niepowtarzalne i bardzo osobiste kartki z życzeniami do Powstańców Warszawskich mieszkających w Sopocie. GALERIA

    • WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY
     • WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

     • Z okazji 100 - lecia odzyskania Polski odbył się w szkole wojewódzki konkurs historyczny "Droga do Polski Niepodległej 1918". Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy historycznej z okresu, kiedy Polacy walczyli o swoją niepodległość obejmującej lata 1914-1921. I etap konkursu odbył się w szkole. Udział w konkursie wzięli uczniowie klasy 3O. 

    • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewczyny
     • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju dziewczyny

     • 18 października reprezentacja dziewczat ZSH Gimnazjun nr 2 pod opieka pani Anny Kacmajor wzieła udział w Mistrzostwach Sopotu Młodziezy Szkolnej w Unihokeju. W turnieju wzieło udział osiem zespołów. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta zajeły III Miejsce a o mozliwości walki o I miejsce zdecydowały karne .GRATULUJEMY:) galeria
      skład zepołu
      Wanessa Wilczuk, Oliwia Chudzik, Madga Konarczak, Marta Richert, Maja Wojsz, Zuzanna Hawrylik, Oliwia Kościelska, Karolina Nierojewska, Nadia Chojnacka

    • Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców
     • Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców

     • 18 października młodzież ZSH Gimnazjum nr 2 pod opieka pani Anny Kacmajor w Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. W turnirju wzięło udział sześć zespołów. Reprezentacja chłopców gimnazjum nr 2 spisała sie na medal i to złoty :) zajmując w tym turnieju I Miejsce i uzyskując awans do półfinałów wojewódzkich natomiast nasz uczeń Diego Chorociński uzyskała tytuł najleprzego zawodnika turnieju i króla strzelców GRATULUJEMY!! galeria
      skład zepołu
      Diego Chorociński, Mikołaj Narewski, Mikołaj Niesyto, Damian Owsianko, Łukasz Chojnacki, Michał Kiernożycki, Marcin Kopczyński, Hubert Bartczak, Jakub Iskierko, Konrad Fredrich

    • Mistrzostwa Sopotu w Sztafetowych Biegach Przełajowych
     • Mistrzostwa Sopotu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

     • W zeszłym tygodniu odbyły się zawody o Mistrzostwo Sopotu w Sztafetowych  Biegach Przełajowych. Nasi uczniowie po zaciętej walce  zajęli II miejsce.
      Skład reprezentacji chłopców ZSH: Dominik Senk, Jan Sadowski, Daniel Sikora, Dawid Dymkowski, Błażej Chnara, Mateusz Okoń, Jakub Klarkowski, Marek Galanek, Szymon Sienkiewicz, Dawid Sonsowski, Klaudiusz Filas.Opiekun: Tomasz Kruzycki
  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie