• Wycieczka 3H i 3O
     • Wycieczka 3H i 3O

     • 30 maja 2018 uczniowie klasa 3h i 3O  wraz z nauczycielkami:  prof. Wiolety Budny i Moniki Szymuli uczestniczyli w warsztatach turystycznych. Trasa zaplanowanej wycieczki przebiegała uliczkami Starego i Głównego Miasta.  W trakcie zajęć słuchaliśmy przygotowanych przez uczniów opowieści o najciekawszych zabytkach. W programie wędrówki były m.in. Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, Kościół Św. Katarzyny, Baszta Jacek, Wielka Zbrojownia oraz Trakt Królewski. galeria

    • Nasi absolwenci nagrodzeni!!!!
     • Nasi absolwenci nagrodzeni!!!!

     • Nasi absolwenci dostaną nagrodę Sopockiej Sowy, dla najlepszych sopockich absolwentów!!!!

      1. Tomasz Wołoszyk średnia z 4 lat nauki 5,06. technik ekonomista
      2. Natalia Kwiatkowska  średnia z 4 lat nauki 5,44. technik hotelarstwa
      3. Dominika Pyć  średnia z 4 lat nauki 5,06. technik hotelarstwa
      4. Kamila Zatorska średnia z 4 lat nauki 5,22  technik logistyk
      5. Łukasz Wąsik średnia z 4 lat nauki 5,19   technik logistyk
      6. Laura Murawska średnia z 4 lat nauki 5,03   technik logistyk 

      Uroczystość jest 20 czerwca o godz. 14.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta
      Obecność ucznia jest obowiązkowa, jeżeli chcą otrzymać nagrodę. 
      Zapraszam także wychowawców i nauczycieli.

    • Warsztaty 1TI Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni
     • Warsztaty 1TI Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

     •  

      W dniu 8.06.2018 uczniowie klasy 1TI z opiekunami uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez  pana kmdr por. dr inż. Przemysława Rodwalda: 1. Technologia blockchain i kryptowaluty 2. Informatyka śledcza (odzyskiwanie danych). Po zajęciach zwiedzaliśmy okręt podwodny pod przedownictwem pana Kustosza i  uczelnię.
       

    • MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY TURYSTYCZNE NA TENERYFĘ
     • MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY TURYSTYCZNE NA TENERYFĘ

     • W dniach 20-29 maja 2018 roku turyści i hotelarze z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie uczestniczyli w międzyszkolnych warsztatach turystycznych na hiszpańską wyspę Teneryfę. 

      Warsztaty organizowane były przez nauczycieli: Rafała Nowickiego i Katarzynę Komodzińską a w wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: 2O i 3H oraz uczniowie klasy turystycznej z PZS nr 2 w Rumi. Były to drugie w historii warsztaty turystyczne, kiedy uczniowie naszej szkoły zdobyli inny kontynent (w roku 2013 uczniowie naszej szkoły zdobyli AZJĘ- warsztaty do Bułgarii i Turcji organizowane też przez p. R. Nowickiego) a tym razem, po raz pierwszy zdobyli AFRYKĘ. galeria

      Uczniowie podczas warsztatów poznawali walory turystyczne, przyrodnicze, geograficzne i kulturowe Teneryfy. Zwiedzili dwie stolice wyspy: La Lagunę i Santa Cruz de Tenerife, miasta i miasteczka: Garachico, Icod de los Vinos, Candelarię, El Medano, czy Los Cristianos, w którym mieszkali. W Candelariiodwiedzili uczniowie Bazylikę Matki Bożej z Candelarii (tzw. Czarnej Madonny) oraz widzieli pomniki Guanchów- wodzów lokalnych plemion Teneryfy sprzed odkryć geograficznych. Candelaria to małe miasteczko leżące na Teneryfie nad samym oceanem, a zarazem najważniejszy ośrodek kultu maryjnego na Wyspach Kanaryjskich. Jest miejscem pielgrzymowania wiernych z całego archipelagu. W starej stolicy wyspy uczniowie podziwiali bardzo dobrze zachowane budowle i ville z czasów kolonialnych z XV i XVI wieku. Obecnie La Laguna jest ośrodkiem uniwersyteckim wyspy. Młodzież podziwiała na wyspie między innymi: najstarsze drzewo na wyspie- smocze drzewo (el draco). Drzewem tym jest Dracena Smocza to bardzo rzadki, endemiczny gatunek na Teneryfie oraz całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. To wyjątkowo ciekawe drzewo nie tylko ze względu na swoją długowieczność, osiągane rozmiary oraz egzotyczny wygląd. Największym i najstarszym drzewem smoczym na świecie jest pomnik przyrody w miejscowości Icod de los Vinos, nadmorskim miasteczku na północnym wybrzeżu Teneryfy. Dracena Millenaria (tysiącletnia dracena) ma 17 m wysokości, a średnica pnia w jego najszerszym miejscu to 6 m. Jej korona przypominająca parasol składa się z ponad 300 gałęzi. W górach Anaga (hiszp. Macizo de Anaga), które znajdują się w północno-wschodniej części wyspy wszyscy zobaczyli nietypową roślinność leśną. Były to sięgające kilku metrów lasy wrzosowo-laurowe, gdzie same wrzośce dorastają kilku metrów wysokości. Wyjątkową atrakcją był wulkan El Teide. Ten masyw wulkaniczny o wysokości 3718 m n.p.m. i wysokości od dna morza 7500 metrów. Jest najwyższym szczytem w Hiszpanii, najwyższym punktem Oceanu Atlantyckiego oraz 13 najwyższym szczytem Unii Europejskiej. Ostatnia erupcja wulkanu (Chinyero) miała miejsce w 1909 roku. Stożek wulkanu wraz z kraterem o średnicy do 15 km i obwodzie około 40 km i otaczającą go równiną stanowi od 1954 Park Narodowy Teide. Zaś największą atrakcją dla młodzieży były wycieczki do Loro Parku i rejs katamaranem po oceanie. Loro Park to prywatny ogród zoologiczno-botaniczny położony w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Do największych atrakcji parku należą pokazy delfinóworekpapug i lwów morskich. Oprócz tego w Loro Parku można zobaczyć akwarium w kształcie tunelu z rybami, wybiegi ze zwierzętami. Podczas rejsu katamaranem uczniowie obserwowali w naturze wieloryby Grindwale. Na zachodnim wybrzeżu wyspy młodzi turyści podziwiali klifowe wybrzeże Los Gigantes i wąwóz Masca z wioską o tej samej nazwie. Miejscowość leży na wysokości 600 m n.p.m. w masywie górskim Teno. Natomiast na południu wyspy turyści poznawali miejscowości turystyczne od Los Cristianos po Adeje.

      Podczas warsztatów turystycznych uczniowie nie tylko miło spędzają czas ale również uczą się w praktyce zawodu. Poznają tajniki pracy przewodnika turystycznego i pilota wycieczek. Poznają też ciekawe destynacje turystyczne i ich walory. Realizują w praktyce wycieczkę w ramach zajęć przedmiotowych z organizacji imprez i usług turystycznych. W ten sposób lepiej przygotowują się do egzaminów zawodowych i wykonywania zawodu w przyszłości. Oczywiście nasi turyści poza edukacją promują wszędzie, gdzie podróżują swoją szkołę- Zespół Szkół Handlowych w Sopocie, jak i również miasto Sopot na całym świecie. 

    • Polityka prywatności
     • Polityka prywatności

     • Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

      Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Handlowych z siedzibą w Sopocie, ul. Tadeusza Kościuszki 18/20, kod pocztowy 81-704 e-mail: zsh@sopot.pl tel. 58 551 11 92. Dane przetwarzane są zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych wyłącznie w celu dla którego są zbierane, dane nie są udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa, dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej, podającemu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu dla którego są zbierane, dane są przechowywane nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę - wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podającemu dane przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy o ochronie danych osobowych.

    • Turniej Siatkowej Piłki Plażowej w Sopocie
     • Turniej Siatkowej Piłki Plażowej w Sopocie

     • W dniu 24 maja odbył się na Sopockiej plaży Turniej Siatkowej Piłki Plażowej Sopockich szkół. W turnieju wzieły udział wszystkie szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.W rywalizacji pod opieka pani Anny Kacmajor wzieły udział reprezentacje zarówno dziewczat jak i chłopców. W wyniku rywalizacji w gorącej atmosferze walki i pogody, która dopisała reprezentacja dziewczat wywalczyła srebrny medal a chłopców złoty, uzyskujac tym samym awans do półfinałów wojewódzkich GRATULUJEMY galeria
      skład żeński: Julia Roszkowska Aleksandra Karwowska oraz Nikola Stypińska
      skład męski: Mateusz Bańczak, Kacper Maslak i Marek Galanek

    • Praktyki informatyków i hotelarzy w Irlandii
     • Praktyki informatyków i hotelarzy w Irlandii

     • W dniach 8 kwietnia 2018 - 6 maja 2018 uczniowie #ZSH uczestniczyli w zagranicznych praktykach zawodowych w Irlandii w ramach programu Zdobądź doświadczenie; osiągnij sukces; praktyki zawodowe ZSH w Sopocie w Irlandii; realizowanego w okresie 21.11.2016- 20.06.2018 roku ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. galeria
      Projekt realizowany jest do Irlandii we współpracy z firmą Your International Treining. W projekcie uczestniczą uczniowie klasy informatycznej i hotelarskiej.
      Druga mobilnośc została zorganizowana w taki sam sposób jak pierwsza; podczas pobytu w Irlandii uczniowie przebywali w Youghal koło Cork. Tam mieszkali u rodzin goszczących i odbywali praktyki zawodowe zgodnie z programem nauczania.
      Poza pracą nasi uczniowie odbyli kurs językowy z języka angielskiego przygotowany przez partnera Your International Treining, poznawali kulturę i zwyczaje panujące w Irlandii, uczestnicząc w przygotowanych wieczorach irlandzkich. 
      W dni wolne od pracy i praktyki młodzież naszej szkoły odbywała liczne wycieczki kulturalno-krajoznawcze poznając przy tym walory turystyczne i przyrodnicze Irlandii.
      Uczniowie zwiedzili między innymi: miasta i miasteczka- Cork, Lismore, Waterford, Kilkenny, Cobh, Killarney. W miejscowości Cobh "mieście łez" ze względu na to, że był to główny port emigracyjny Irlandii do Ameryki, w tamtejszym muzeum TITANICA uczniowie zwiedzili wystawę poświęconą tragedii ludzi płynących na tym transatlantyku do Nowego Yorku. Statek zatonął w 1912 roku.
      Najciekawszymi wycieczkami były te przyrodnicze do Mahonfalls w Comeragh Mountains, czy Killarney Nacional Park do Torc Waterfall i malowniczego Muckross House, gdzie znajdują się malownicze wodospady i parki-ogrody.
      Na koniec odbyła się uroczystość rozdania certyfikatów uczniom: językowego English Language Certificate i Work placement Certificate.
      Warto przy tym podkreślić, że dzięki finansowaniu projektu z budżetu Unii Europejskiej uczniowie za nic nie płacili. Otrzymali przy tym ogromne wsparcie, szanse na poznanie europejskiego rynku pracy i możliwość własnego rozwoju zawodowego i zdobycia praktyki zawodowej poświadczonej stosownym certyfikatem.

    • Informatycy na WSB
     • Informatycy na WSB

     •  

      W dniu 18 maja klasy ITI i IITI wzaz opiekunami uczystniczyły w dniach otwartych na Wyższej Szkołe Bankowej w Gdyni. Klasa I uczestniczyła w wykładzie  Ilustracja i Digital Painting- prezentacja tabletu graficznego Wacom PRO, a klasa II próbowła zarobić swoje pierwsze pieniądze w grze I milion. Póżniej obie klasy wysłuchały wykładu pt.  Być youtuberem - Social Media od kuchni - jak zdobywać suby na potęgę.

    • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
     • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     •  

      Dnia 3 maja 2018 braliśmy udział w obchodach 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. W uroczystościach uczestniczyli: Oliwia Konkel 2o, Aleksandra Formella 1p, Damian Świderski z 3tl, Paweł Mielniczuk 2ti oraz Adrian Kirszen z 2p. Opiekunem była pani Katarzyna Sielicka. Wzięliśmy udział we mszy w kościele św. Jerzego oraz uroczystości pod pomnikiem AK oraz naszej patroni Danuty Siedzikowny "Inki".

    • Pożegnanie klas IV Technikum Nr 1
     • Pożegnanie klas IV Technikum Nr 1

     • W dniu 27 kwietnia b.r. społeczność naszej szkoły uroczyście pożegnała tegorocznych absolwentów. Uroczystość miała bardzo oficjalny ale także retrospektywny charakter. Uczniowie klasy 1 OH pod przewodnictwem Pani Profesor Marii Filipowicz, przygotowali krótkie wspomnienie dotychczasowych losów naszych absolwentów: czas szkoły podstawowej, gimnazjum, technikum i wreszcie czas na maturę. W zabawnych scenkach każdy z nich mógł zobaczyć cząstkę siebie. W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor Jolanta Niewadzioł wręczyła świadectwa osobom które uzyskały najwyższe oceny oraz podziękowała tym absolwentom, którzy w różny sposób przyczyniali się do sukcesów szkoły. Dziękując za wspólnie spędzone chwile trzymamy  za nich kciuki w czasie egzaminów maturalnych. Powodzenia!!! link do zdjęć

    • Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Pruszczu Gdańskim
     • Targi Szkół Ponadgimnazjalnych w Pruszczu Gdańskim

     •  

      W dniu 23 kwietnia 2018 roku braliśmy udział w Targach Szkół Ponadgimnazjalnych w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim. Uczniowie Aleksandra Suchorab, Wiktoria Wawrzak z klasy 1tl oraz Adrian Reszka  z klasy 1ti pod opieką pani A.Prawdzik zachęcali uczniów do podjęcia nauki w ZSH w Sopocie. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

    • Warto znać historię własnej szkoły:)
     • Warto znać historię własnej szkoły:)

     • Budynek szkoły gminnej wzniesiono w 1904 r. przy dawnej ul. Szkolnej (obecnie ul. Kościuszki 18/20). Powstała ona jako projekt Paula Puchmuellera i była rozbudową starszego pochodzącego z 1875 r. gmachu szkoły. Jak w innych szkołach w tym okresie istniał podział na oddziały męskie i żeńskie. W 1904 r. z budynku przy zostaje przeniesiona szkoła elementarna (klasy żeńskie) i przejęty przez funkcjonujące w Sopocie od 1 kwietnia 1903 r. progimnazjum. Przy ul. Szkolnej znajdowały się klasy żeńskie. Klasy męskie przeniesiono do szkoły Książęcej. Zadaniem progimnazjum zadaniem było przygotowanie uczniów do podjęcia nauki w ostatnich klasach gimnazjalnych. W 1910 r. klasy te otrzymały status szkoły realnej oraz zostały przeniesione do nowego budynku wybudowanego w 1909 r. gimnazjum przy ul. Królewskiej. W części budynku w trakcie budowy ratusza w latach 1910/ 11 mieściły się biura magistratu. Po drugiej wojnie światowej szkoła rozpoczęła swoją działalność 15.04.1945r. jako Państwowe Liceum Handlowe. galeria

      Po wielokrotnych zmianach nazwy od 1983 r. funkcjonuje jako Zespół Szkół Handlowych

      źródło: Dzieje Sopotu do 1945 r., A. Romanow, Sopot w latach 1818 -1920, F. Mamuszka, Bedeker Sopocki, Muzeum Sopotu, Paul Puchmueller, Architekt który przemienił Sopot w miasto, 2008, strona www.dawnysopot.pl

    • Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt
     • Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt

     • 13 kwietnia na Stadionie Leśnym w Sopocie odbyły się coroczne Drużynowe Biegi Przełajowe Dziewcząt. Nasze reprezentantki pod kierunkiem pani Anny Kacmajor zajęły w tych zawodach II Miejsce :) Indywidualnie Julia Radziej a klasy 2 o zajęła w tej rywalizacji III miejsce GRATULUJEMY:) galeria
      skład sztafety: Marta Baranowska, Marta Karwowska, Julia Radziej, Michalina Jackiewicz, Daria Szymańska

    • Z Sopotu DO CORK - PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW W IRLANDII
     • Z Sopotu DO CORK - PRAKTYKI ZAGRANICZNE UCZNIÓW W IRLANDII

     • W dniu  8 kwietnia 2018 roku o godzinie 13:55, uczniowie z ZSH w Sopocie kształcący się w zawodach technik hotelarstwa i technik informatyk wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Cork w Irlandii w ramach projektu Zdobądź doświadczenie  osiągnij sukces  praktyki zawodowe ZSH w Sopocie w Irlandii o numerze: 2016-1-PL01-KA102-025218 realizowanego w okresie 21.11.2016 - 20.06.2018 roku ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego. galeria

      Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice, przyjaciele oraz p. Rafał Nowicki  wraz z koordynatorem projektu p. Katarzyną Komodzińską

      Udział w projekcie dla uczniów jest bezpłatny, a każdy uczestnik przed wyjazdem odbył  kurs językowy i pedagogiczny, oraz ma zapewniony przelot do Irlandii, zakwaterowanie u irlandzkich rodzin i wyżywienie podczas pobytu w Irlandii, a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców, intensywny kurs języka angielskiego w Irlandii, lokalny transport i opiekę ze strony partnera- Your International Treining oraz opiekunów ze szkoły.

      Dla naszych uczniów 4 tygodniowy pobyt w Irlandii jest nie tylko irlandzka przygodą, ale możliwością zdobycia nowych umiejętności zawodowych w irlandzkich firmach

    • SOPOCKA WIOSNA NA 5
     • SOPOCKA WIOSNA NA 5

     •  

      W niedzielę 8 kwietnia odbyła się coroczna Sopocka masowa impreza biegowa SOPOCKA WIOSNA NA 5  Jak co roku MOSiR w Sopocie zwrócił się do naszej szkoły o pomoc przy bezpiecznej organizacji tej masowej  imprezy, jak zawsze można na nasza młodzież liczyć i nie zawiedliśmy, dziękujemy wolontariuszom z klas 4 ha 4o i 2o :) Na pamiątkę młodzież dostała koszulki z logo biegu oraz zaświadczenia :) galeria

    • ZSH w Gimnazjum nr 19
     • ZSH w Gimnazjum nr 19

     •  

      W dniu 10 kwietnia 2018 roku uczniowie Aleksandra Suchorab, Klaudia Sikora z klasy 1tl oraz Adrian Reszka  z klasy 1ti pod opieką Pani A.Prawdzik kolejny raz promowali ZSH. Ofertę Szkoły przedstawili dla uczniów Gimnazjum nr 19 w Gdańsku.

    • Promocja szkoły
     • Promocja szkoły

     •  

      Dnia 4 kwietnia 2018 roku uczniowie Aleksandra Suchorab, Klaudia Sikora z klasy 1tl oraz Adrian Reszka  z klasy 1ti pod opieką Pani A.Prawdzik przedstawili  ofertę  promocyjną Naszej Szkoły oraz zachęcali uczniów ze Społecznego Gimnazjum w Karczemkach do podjęcia nauki w ZSH w Sopocie.

    • Turniej Wiedzy Pożarniczej
     • Turniej Wiedzy Pożarniczej

     • W dniu 27 marca uczeń klasy 1TI Tomasz Gubała zajął drugie miejsce w Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej odbył się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sopocie.

      Tematyką części pisemnej i ustnej konkursu była znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru,  praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. Zwycięzcy gratulujemy galeria

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie