• Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

     •  

      W dniu 15.10.2019 uczniowie klasy 4O profilu turystycznego wraz z R. Nowickim uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat produktu turystycznego, obsługi podróżnych oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej oraz z obsługą podróżnych. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.

       

     • Wizyta studyjna w firmie NTT System

     • W dniu 11.10.2019r klasa 1gi pod opieką Pani A. Prawdzik i Pani J.Łęckiej uczestniczyła w wizycie studyjnej w firmie NTT System S.A. koło Warszawy. Firma ta  jest jedną z największych  polskich producentów komputerów stacjonarnych, dostarczanych zarówno pod marką własną, jak i markami zleconymi. Młodzież zwiedzała halę produkcyjną. Firma NTT System S.A.  należy do grona czołowych dystrybutorów akcesoriów oraz urządzeń peryferyjnych w Polsce.

      Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, działanie 3.3. Edukacja zawodowa, poddziałanie 3.3.1. Jakość edukacji zawodowej,  umowa nr RPPM.03.03.01-22-0009/16.

     • Dzień Chłopaka w 1 spL "Na słodko i sportowo"

     • Z okazji Dnia Chłopaka trzy dziewczęta z klasy 1 spL wraz z wych. Anna Kacmajor przygotowały dla swoich siedemnastu chłopców słodko-sportową niespodziankę .Nasi Panowie mogli zmierzyć się zarówno w zabawnych jak i typowo męskich konkurencjach , ale nagrody czekały na każdego . Tu nie było przegranych tylko fajna zabawa w klasowym gronie :):)

     • Sztafetowe Biegi Przełajowe

     • W dniu 1 października 2019 reprezentacja ZSH rozpoczęla sportową rywalizację Sopockich Szkół Średnich w najlepszym stylu. Nasi reprezentanci pod opieką Pani Anny Kacmajor zajęli w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000 m I Miejsce, wygrywając z bardzo dużą przewagą. Wszyscy chłopcy byli z klas pierwszych więc więc mamy ekipę na lata :)

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1spl i 1spi: Michał Szałatyński, Antoni Pietrzak, Krzysztof Plichta, Gracjan Speth, Daniel Lewański, Jakub Lupa, Jakub Kateta, Jakub Pułtorak, Kamil Micał, Jakub Ryzenweber

      GRATULACJE!! DZIEKUJEMY :) zwłaszcza , że padało :)

     • Szkoła Piosenki Metro

     • Uwaga, uwaga!

      Już niebawem rusza w Sopocie Szkoła Piosenki Metro!

      Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa przez ponad 30 lat pracy nad problemami wokalno-aktorskimi, z jakimi borykają się wszyscy artyści sceny muzycznej, wypracowali unikalną metodę, której zastosowanie wykształciło całą plejadę gwiazd.Na deskach teatru Studio Buffo, ale także w wielkich musicalowych produkcjach stworzonych przez tych twórców, wychowały się całe pokolenia artystów, których spotkać można na scenach i estradach całego kraju.Teraz tę metodę chcą rozpowszechniać w sieci oddziałów Studia Piosenki Metro. 

      Pierwszy Trójmiejski oddział Studia Piosenki Metro startuje niebawem !

      Wszelkie informacje odnośnie naboru pod numerem telefonu: 663553510Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową https://liblink.pl/E7KTGgehKT

     • Przedłużona rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę

     • W związku z remontem szkoły i tymczasowym sekretariatem rekrutacja do projektu Sopocki skok w Europę zostaje wydłużona do 30 września do godz. 15.00.

      Zgodnie z harmonogramem - w środę 2.10 zbierze się Komisja Rekrutacyjna i zostanie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne i podana do publicznej wiadomości lista osób zakwalifikowanych do udziału w projekcie Sopocki skok w Europę.

     • Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

     • W dniu 24 września 2019 r. uczniowie klasy 3O i 4O profilu turystycznego wraz z nauczycielem R. Nowickim i K. Komodzińską uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat systemu informacji turystycznej w Polsce i w regionie, jako elementu promocji oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do informacji turystycznej. Podczas warsztatów pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni.

     • Światowy Dzień Sybiraka

     • Jak co roku, w dniu 17 września obchodzimy Światowy Dzień Sybiraka. Dzień ten przypomina o napaści na Polskę Armii Czerwonej ZSRR. Tego dnia od Wschodu bez wypowiedzenia wojny Czerwonoarmiści na rozkaz samego J. Stalina wypełnili postanowienia traktatu zawartego z III Rzeszą, zwanego Paktem Ribbentrop-Mołotow-(nazwanego tak od nazwisk ministrów spraw zagranicznych III Rzeszy i ZSRR)- z 23 sierpnia 1939 roku, będąca formalnie paktem o nieagresji pomiędzy tymi państwami, która zgodnie z tajnym protokołem dodatkowym, stanowiącym załącznik do oficjalnego dokumentu umowy, dotyczyła rozbioru terytoriów lub rozporządzenia niepodległością suwerennych państw: Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii i Rumunii. Bywa określany, jako IV rozbiór Polski. 

      Podobnie jak w zeszłych latach oficjalne obchody tego dnia na Pomorzu mają miejsce w Gdańsku na Cmentarzu Łostowickim, gdzie pod pomnikiem "Golgoty Wschodu"  spotykają się członkowie gdańskiego oddziału Związku Sybiraków i Rodziny Katyńskiej w Gdańsku, ich potomkowie, kombatanci, przedstawiciele władz i wojska oraz młodzież szkolna, by wspólnie wspomnieć i modlić się za Polaków wywiezionych na Syberię, na północne rubieże (koło podbiegunowe) Rosji i do Kazachstanu, a także za żołnierzy polskich poległych w walce z radzieckim okupantem i zamordowanych w sowieckich więzieniach.

      Młodzież i Grono Pedagogiczne reprezentowali: uczniowie klasy 4O wraz z nauczycielem Rafałem Nowickim.

     • Wykład w WSAiB

     • W dniu 13 września 2019 roku uczniowie klas 1gi ,1spi, 4ti, 4tl, oraz 4p uczestniczyli w wykładzie zorganizowanym w WSAiB w Gdyni. Wykład pt. „Ślady kryminalistyczne” poprowadził dr Wojciech Wosek. Młodzież zapoznała się z zagadnieniami dotyczącymi kryminalistyki, zabezpieczeniem śladów,   wzorami  indywidualnych linii papilarnych. Wykład  wzbogacony był licznymi pokazami, które w sposób obrazowy pozwoliły przybliżyć  technikę śledczą.

     • Zajęcia w Porcie Lotniczym w Gdańsku

     • 10 września  uczniowie z klas  1gi oraz 1spi pod opieką p. A.Prawdzik, p. B.Szczepańskiej oraz p. B.Gajowiec uczestniczyli  w zajęciach w Porcie Lotniczym w Gdańsku. Młodzież zapoznała się z infrastrukturą lotniska, specyfiką pracy oraz  procedurami.

       

     • Wycieczka po Sopocie

     • W dniu  9 września uczniowie klasy 1gi oraz 1spi pod opieką p. A.Prawdzik oraz p. B.Szczepańskiej uczestniczyli w wycieczce integracyjnej po Sopocie. Pod przewodnictwem p. K. Szulca młodzież zapoznała się z piękną architekturą miasta oraz historią tego nadmorskiego kurortu.

     • Wkręć się w Sopot

     •  

       

       

      Wzorem ubiegłego roku, nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji Wkręć się w Sopot. Rok temu Zespół Szkół Handlowych zajął pierwsze miejsce wśród firm. Dyrekcja szkoły oraz i kadra także biorą udział w akcji.

      Gorąco zapraszamy wszystkich do udziału!

      Więcej informacji na stronie projektu https://www.grarowerowa.pl/sopot/

       

     • Spotkanie organizacyjne projektu Erasmus+ SOPOCKI SKOK w EUROPĘ

     • Spotkanie organizacyjne dotyczące projektu Erasmus+ SOPOCKI SKOK w EUROPĘ dla rodziców  3 TI, 3OH i 3 TL odbędzie się 4 września o godzinie 17.15  w budynku na ul. Aleja Niepodległości 749 (Marynarzy) w sali nr 9.

      W dniach od 4 września  do 25 września 2019 roku  będzie trwał nabór na czterotygodniowe praktyki zagraniczne w Irlandiiw ramach programu finansowanego przez Erasmus+ „Sopocki skok w Europę". 

      Należy podkreślić, że udział w programie nie pociąga za sobą żadnych kosztów ze strony uczestników. Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą więc miały sfinansowany przejazd do Irlandii, wyżywienie, zakwaterowanie, udział w praktykach zawodowych w firmach irlandzkich, kurs doskonalący znajomość języka angielskiego oraz program kulturalny w postaci wycieczek. Ponadto każdy uczestnik otrzyma przed wyjazdem kieszonkowe.Przewidywany termin wyjazdu to 5 lipiec 2020 – 2 sierpień 2020 r.

      W toku postępowania rekrutacyjnego wyłonionych zostanie łącznie 20 uczniów, spośród tych, którzy nie uczestniczyli dotąd w wyjazdach Erasmus+ organizowanych przez  ZSH Technikum nr 1 w Sopocie.

      Formularz zgłoszenia, wykaz przedmiotów w kształceniu zawodowym teoretycznym oraz praktycznym oraz regulamin rekrutacji będą dostępne na stronie projektu.

      Wypełnione formularze z własnoręcznym podpisem, podpisem rodzica lub obojga rodziców (w przypadku, gdy kandydat nie ma ukończonych 18 lat) oraz podpisem wychowawcy proszę składać w nieprzekraczalnym terminie  25 września 2019 rw Sekretariacie na Kościuszki.

     • Matura 2020

     • Termin składania deklaracji maturalnych na rok szkolny 2019/2020

      Deklaracja wstępna do 30 września 2019r.

      Deklaracja ostateczna do 7 lutego 2020r.

      Deklaracje dostępne w sekretariacie szkoły lub do pobrania: do tzw. Nowej matury 1a i starej matury 1b

     • Ubezpieczenie NNW

     • Od bieżącego roku szkolnego szkoła nie oferuje ubezpieczenia uczniów. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków każdy uczeń jest zobowiązany wykupić indywidualnie.

      Zachęcamy do skorzystania z oferty poniżej lub dowolnej oferty dostępnej na rynku. Szczegółowe informacje na temat oferty dostepne są TUTAJ, natomiast instrukcja ubezpieczania znajduje sie pod tym LINKIEM.

     • Międzyszkolne warsztaty turystyczne do Bułgarii i Stambułu "Orient Express"

     • Młodzież ZSH ucząca się w klasach o profilu turystycznym po raz drugi dotarła do AZJI. Organizatorem warsztatów był nauczyciel Rafał Nowicki.

      W dniach 7-14 czerwca 2019 uczniowie klas turystycznych, hotelarskich, informatycznych i logistycznych przebywali na międzyszkolnych warsztatach turystycznych we współpracy z rumskim Hipolitem w bułgarskim Sozopolu nad Morzem Czarnym, gdzie zwiedzali zabytki architektury czarnomorskiej, bizantyjskiej i bułgarskiej. Zapoznali się z kulturą Bułgarii. W Cerkwi Cyryla i Metodego w Sozopolu (gr. Apollonia) uczniowie zobaczyli szczątki i relikwie Jana Chrzciciela, uczestniczyli w rejsie po Morzu Czarnym wokół Sozopola. Ponadto uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w rezerwacie Arkutino gdzie mogli podziwiać żółwie morskie i lilie wodne i miło spędzili czas na plaży o tej samej nazwie: Arkutino, która jest częścią rezerwatu Ropotamo a ta plaża jest najpiękniejszą na bułgarskim wybrzeżu. Pogoda była piękna i słoneczna. Następnie zwiedzili czwarte co do wielkości miasto Bułgarii- Burgas, w którym można znaleźć polskie ślady Adama Mickiewicza.

      W Nesseberze - starożytnej Mesembrii turyści podziwiali bizantyjskie zabytki wpisane na listę UNESCO. Zwiedzili między innymi przepiękne zabytki architektury w stylu bizantyjskim i czarnomorskim: Cerkiew Chrystusa Pantokratora, Cerkiew św. Paraskewy, mury obronne miasta, zabytkowy wiatrak i szereg innych wspaniałych miejsc. Na koniec dnia wszyscy uczestniczyli w  wieczorze bułgarskim, imprezy, podczas której wszyscy jej uczestnicy mogli posmakować przysmaków bułgarskiej kuchni, zobaczyć ludowe bułgarskie tańce. Wieczór zakończyła międzynarodowa dyskoteka, która trwała do 23.00. Podczas tego wieczoru bawiły się ekipy z Czech, Niemiec, Szkocji, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Polski i krajów nadbałtyckich.Nie zabrakło też chwil na relaks i animacje czasu wolnego podczas pobytu na plaży.

      Punktem kulminacyjnym warsztatów ORIENT EXPRESS był wyjazd do Stambułu w Turcji- dawnej stolicy Imperium Osmańskiego i przejechanie cieśniny Bosfor aby podziwiać piękny widok na Morze Marmara, Bosfor oraz Złoty Róg, czyli starożytną  część miasta i serce Sułtanatu i dotarcie do AZJI MNIEJSZEJ.

      W Stambule uczniowie zwiedzili błękitny meczet i meczet Sulejmana Wspaniałego, muzeum Hagia Sofia, Hipodrom i dotarli pod bramy pałacu Topkapi. Odwiedzili Wielki Bazar i Bazar Egipski. Zaś na koniec dnia dotarli do dworca kolejowego, gdzie docierał słynny pociąg Orient Express.

     • Zakończenie roku szkolnego:)

     • 19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Kościuszki 18/20 odbyła się uroczystość, podczas której najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po oficjalnym pożegnaniu przez Panią Dyrektor Jolantę Niewadzioł uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa i pożegnać wychowawców oraz szkołę na okres wakacji. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy miłego wypoczynku czyli udanych wakacji!!!!  galeria zdjęć

       

       

     • Wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii

     • W dniach 23-26 maja 2019 roku odbyła się wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii w ramach projektu "Sopocki skok w Europę" realizowanego w ramach Programu „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego"  Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

      w której uczestniczyła Katarzyna Komodzińska koordynator projektu. Wizyta była zaplanowana już na etapie pisania wniosku, a jej celem było zapoznanie się z miejscami odbywania praktyk, jak też  z warunkami u rodzin goszczących uczestników projektu oraz relizację programu kulturalnego jak i sprawdzenie poziomu satysfakcji uczestników projektu.

      W czasie wizyty koordyantor przeprowadził wiele rozmów z uczestnikamui projektu, z pracownikami YIT Sligo, z host rodzinami i pracodawcami. Nie zabrakło też spotkania i rozmów z osobami towarzyszącymi - nauczycielami ZSH przy muzyce irlandzkiej.

      Podczas pobytu w Irlandii w Sligo odbyła się także wizyta w biurze partnera opiekującego się młodzieżą z Polski z naszej szkoły- firmy YOUR INTERNATIONAL TRAINING. Firma ta na miejscu organizuje i zapewnia zakwaterowanie, załatwia miejsca praktyk i również opiekuje się naszą młodzieżą pod względem merytorycznym. Polskim rezydentem firmy YIT jest Pani Patrycja Pilarek i Martyna Kościukiewicz. Po odwiedzeniu wybranych miejsc praktyk i rodzin goszczących, w sobotę koordynator K.Komodzińska uczestniczyła w lokalnej wycieczce z młodzieżą do pobliskiego Bundoran, Ben Bulben i do Glencar Waterfall.

      W wycieczce uczestnicztyła też młodzież z Hipolita, która także odbywa praktyki w Irlandii. Pan Rafał Nowicki jako ewaluator projektu miał okazję do rozmów z młodzieżą ZSH co potrzebne będzie do opracowania raportu ewaluacji po pierwszej mobilności.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
    81-814 Sopot
    Poland
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie