• Fizyka w XXI wieku

          • W dniu 17 listopada 2022 roku w ZST odbył się finał szkolnego konkursu fizycznego „Fizyka w XXI wieku”. Konkurs miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych, ich analizy oraz wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint. W konkursie brali udział uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich.
            Drugi etap (finał konkursu) miał na celu przedstawienie najlepszych prac przed komisją konkursową ZST: panią wicedyrektor A. Mamprejew oraz panią A. Prawdzik.
            I miejsce zajęła Jessica Adamska z klasy 3ti
            2 miejsce zajął Kamil Baraniak z klasy 3ti
            3 miejsce zajął Artur Chamera z klasy 3lp 

          • Młodzieżowy Budżet Obywatelski

          • Klasa 3H złożyła propozycję Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

            W ramach budżetu szkoła może pozyskać 20 000 zł na zagospodarowanie części wspólnej na korytarzach i na dziedzińcu szkoły. Zaplanowane są m.in. ławki na korytarzach i zielony kącik z ławkami, stołami i drzewkami na dziedzińcu szkoły. Liczymy, że wiosną nasza szkoła zyska nowy wygląd.Bardzo dziękujemy klasie 3H i wychowawczyni p. Zaborowskiej za aktywny udział w życiu szkoły i tak fajny pomysł. 

            Rozstrzygnięcie w grudniu.Trzymamy kciuki, na pewno się uda!

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

          • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek - 21 listopada

            W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

            W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji! Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność. Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

            Dodatkowo tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka zbiegają się terminem z wielkim świętem sportu – Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Zachęcamy do wykorzystania aktywności sportowych w planowaniu obchodów rocznicy uchwalenia Konwencji. Sport wspaniale łączy ludzi, a w walce o dobro dzieci na świecie jest tylko jedna drużyna – „drużyna praw dziecka”!

            Przygotowaliśmy dla Was propozycję, jak włączyć szkołę lub przedszkole w świętowanie tego dnia wspólnie z UNICEF. W tym roku 20 listopada wypada w niedzielę, dlatego zachęcamy Was do świętowania dzień później - w dniu 21 listopada.

            Jak włączyć się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF?

            Pamiętajcie o kolorze niebieskim! Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączą się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

            Zapraszamy serdecznie do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dołączcie do UNICEF i świętujmy ten dzień razem!

          • Ugryź z nami ten temat

          • Uczniowie klas drugich i trzecich wezmą wkrótece udział w programie: Profilaktyka Próchnicy - UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT" w ramach którego otrzymają takie prezenty :) Jedynym warunkiem otrzymania zestawu będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Program ten jest współfinansowany ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz dotacji celowej. Zapraszamy do udziału!!

          • Finał kampanii TABASCO

          • 10 listopada uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w finale kampanii w ramach międzynarodowego projektu „TABASCO - stop cyberprzemocy wśród młodzieży” realizowanego przez CKU Sopot.. W czasie finału mieliśmy okazję wziąc udział w warsztatach grafitti, poznac tajniki DJ-owania, potańczyć oraz wziąć udział w koncercie Obywalteal MC.

            Finał odbył się w Gdańskiej Echo Sferze. Gościliśmy na nim przeszło 200 uczniów i 15 nauczycieli z trzech sopockich szkół  (ZST, I LO i III LO)

            Gdy nauczyciele brali udział w warsztatach dla dorosłych z budowania zdrowej pewności siebie i poczucia własnej wartości młodzieży, uczniowie uczestniczyli w warsztatach z: RAP-u, tworzenia Graffiti, DJ’ngu oraz BRAKDANCE, jako alternatywnych formach spędzania czasu w sieci.

            Warsztaty prowadzili:

            • Monika Staniecka – trenerka z FamilyLab Polska - organizacji założonej w 2004 r. przez duńskiego pedagoga i terapeutę rodzinnego Jespera Juula
            • Damian Chmielix (DJ CHMIELIX) -  wielokrotny mistrz kraju, Europy i świata w DMC, KWC i IDA
            • MAREK LOONEY RYBOWSKI - współzałożyciel pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti
            • Michał Kaczorowski (Kaczorex) – zwycięzca telewizyjnego programu GO TO DANCE – TYLKO TANIEC
            • oraz raper Przemek Szymański (Obywatel MC) obecnie w trasie koncertowej „Witaj w domu”!

            Wydarzenie zakończyło się koncertem Obywatela MC „Witaj w domu”, połączonym ze spektaklem, w którym młodzież zaprezentowała wyniki swojej pracy na warsztatach z RAPu.

            Wielkie gratulacje i brawa dla młodzieży z sopockich szkół za liczne przybycie, zaangażowanie i przełamywanie barier! Serdeczne podziękowania za współpracę organizacjom, które organizowały finał.

            Wydarzenie nie odbyłoby się gdyby nie:

            • Stowarzyszenie WAGA
            • Fundacja Dbam o mój zasięg
            • FamilyLab Polska
            • Obywatel MC

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia, które wykonał dla nas Szymon Koszczuk (Instagram: komar_gda)!

            Kontakt do Zespołu ds. Projektów Międzynarodowych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie:

            Projekt TABASCO – stop cyberprzemocy wśród młodzieży (ang. A Targeted Anti-Bully Approach in Schools by Campaigning and Organising to dwuletni międzynarodowy projekt realizowany w latach 2021-2023 przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sopocie oraz organizacje z Bułgarii, Portugalii, Polski, Rumunii, Włoch i Niderlandów.

            Więcej o projekcie: <https://www.ckusopot.pl/tabasco-stop-cyberprzemocy-wsrod-mlodziezy/> lub na stronie internetowej projektu TABACO https://www.montesca.eu/tabasco/

          • Sukces naszych uczniów!

          • Z przyjemnością informujemy, że reprezentacja naszej szkoły uczniowie klasy 3ti Jessica Adamska, Kamil Baraniak, Łukasz Leżyński oraz Danila Minkou przeszli do finału drugiej edycji Pomorskiego Turnieju Gier Decyzyjnych - GFKM Masters. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!!

          • Talenciaki

          • Jeśli macie niewykorzystane kupony to zachęcamy do przekazania ich dla naszej szkoły. Możecie samodzielnie przypisac talenciaki szkole, lub możecie przynieśc je do sekretariatu, a my zrobimy to za Was. Zostało juz mało9 czasu. Akcja kończy się 13 listopada!! Zachęcamy do zabawy!!

          • TABSCO

          • 27 października klasa 1tl wzięła udział w zajęciach na temat cyberprzemocy w ramach projektu TABSCO stop cyberprzemocy wśród młodzieży (A Targeted Anti-Bully Approach in Schools by Campaigning and Organising).

          • Konferencja BeZee

          • W dniu 21.10.2022 r. klasa 4gi pod opieką pani A. Prawdzik oraz pani A. Mamprejew uczestniczyła w ogólnopolskiej konferencji BeZee zorganizowanej w Echosferze w Galerii Metropolia w Gdańsku.

            Celem spotkań i wykładów  było przygotowanie młodzieży do wyzwań jakie stawia im  przyszłość, oraz   wsparcie tych młodych ludzi do przygotowania w zawodzie.

            Wysłuchaliśmy następujących wykładów :

            Świat Lema to już nie przyszłość. Trendy technologiczne 2022”-  Maciej Kawecki

             „Wdrażanie innowacji do szkół – rozwiązania branży EdTech”-  Rafał Lew Starowicz

            Jak kształcić ludzi którzy staną na Marsie – analiza wyzwań edukacyjnych w dynamicznie zmieniającym się świecie” - Mateusz Dyrda

            Oprócz prelekcji młodzież uczestniczyła w  targach EduShow.

          • Program Dodać Sił

          • Програма «Додати сил»

            Для українських батьків  які потрапили до Польщі втікаючи від війни

            реалізується у співпраці Інституту Матері і Дитини МОЗ з Міністерством Здоров’я у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ)

            Мета програми – покращення самопочуття батьків, зміцнення їх психологічної стійкості, а також розвиття батьківської здатності підтримувати своїх дітей у негараздах і труднощах.

                 

            • Знаходження своєї сили в контексті переживання наслідків війни та вимушеної міграції.
            • розуміння механізмів, які дозволяють ефективно справлятися з серйозними труднощами.
            • зміцнення психічної сили матері/батька, щоб вони могли якнайкраще підтримувати психіку дитини.
            • як говорити, щоб діти слухали, і як слухати, щоб вони говорили
            • визначення цілей як частини позитивного мислення та правил, які формують порядок і впевненість у собі в сучасному світі, де багато невизначеності.
            • уміння слухати й реагувати на почуте, щоб підтримати людину, яка з нами говорить.
            • розпізнавання почуттів і спроможність упоратися з ними.
            • заохочення дитини до співпраці.
            • як давати раду конфліктам між братами й сестрами.
            • підвищення самооцінки дитини через конструктивний відгук та розуміння нав’язаних  ролей на її психічний стан та  стосунки з іншими.

             

            Заняття складаються з практичних завдань, що дає можливість навчатись через досвід, використовувати «мудрість групи», налагоджувати контакт та отримувати підтримку від групи.

            Група до 12 осіб. Участь батьків у програмі безкоштовна.

             

            Заняття буде відбуватись 1 раз на тиждень:

            Група 1 -  по четвергам, 10.00-12.00, Centrum Wsparcia Ukrainy, Aleja Niepodległości 749 , група   стартує 20 жовтня,

            Група 2 - по суботам, 10.00-14.00,   CKU, ul. Tadeusza Kościuszki 22-24, група стартує 22 жовтня

             

            Заняття проводить украіномовний клінічний психолог ППП у Сопоті - Діана Кравченко

            Записатися до програми: d.kravchenko@poradniasopot.pl , або телефонуйте tel. 536 072 189

          • II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE

          • W dniu 12.10.2022 na terenie naszej szkoły został przeprowadzony II SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O TRANSPORCIE. Konkurs zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych. Pani Anna Tur- Krużycka, Pan Łukasz Kuśnierz oraz Pani Anna Kwiatkowska

            1 MIEJSCE- KACPER SOBCZAK  KLASA 4 GP

            2 MIEJSCE - OLIWIA STROJNOWSKA KLASA 4 GP

            3 MIEJSCE- SZYMON ŁACHOWSKI KLASA 4SPL

            Pozostałym uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok. :)

          • Sopocka Sieć Doradztwa Zawodowego

          • 12 października odbyło się pierwsze spotkanie Sopockiej Sieci Doradztwa Zawodowego, w której wzięły udział nasze szkolne ambasadorki doradztwa zawodowego. Do Estrelli del Mar Brito - Cysarz i Agnieszki Kieplin z klasy III H dołączyła Jessica Adamska z klasy III TI. Już wkrótce będziemy mogli poznać pierwsze propozycje ambasadorek dla społeczności naszej szkoły! Czekamy z niecierpliwością!

          • Akcja: Integracja

          • Kolejny dzień świetnej zabawy i integracji tym razem uczniowie klasy I TL uczestniczyli w wojskowej przygodzie w Adventure Park w Kolibkach. Dzisiejszego dnia od rana pogoda nie rozpieszczała było pochmurno, deszczowo i chłodno. Okazuje się jednak, że pozytywne nastawienie i uśmiech potrafią rozproszyć chmury. Było super!!!

          • Erasmus+

          • Nasi nauczyciele w Szwecji w ramach projektu nr 2021-1-PL01-KA122-SCH-000014945. Doskonalenie zawodowe nauczycieli ZSH w UE kluczem do podniesienia kompetencji i jakości pracy szkoły, gwarancją rozwoju i poszerzenia horyzontów uczniów w ramach programu ERASMUS+.

          • Salon Maturzystów

          • 16 września 2022 roku uczniowie klasy informatycznej 4gi pod opieką Pani A. Prawdzik uczestniczyli w wykładach  zorganizowanym na Wydziale  Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w ramach  Salonu Maturzystów.

            Młodzież zapoznała się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi matury 2023 podczas wystąpienia Ireny Łaguny, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

            Kolejne prezentacje dotyczyły przedmiotów obowiązkowych zdawanych na maturze.

            Uczniowie na stoisku Perspektyw mogli odebrać  bezpłatny „Informator dla Maturzystów 2023”.

          • Istota gotyku

          • 19 września klasy 2h i 2p pod opieką p. Nowakowskiej, p. Krużyckiego oraz p. Szulca udały się do Gdańska na wycieczkę Isotota Gotyku. W trakcie wycieczki zwiedzali gotyckie zabytki w stolicy Pomorza, takie jak wielki Młyn czy Kościól Mariacki.

          • Zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży

          • ,,Stres- co to jest i jak sobie z nim radzić.’’

            ,,Depresja- co to jest i jak sobie z nią radzić.’’

            ,,Zaburzenia odżywiania- co to jest i jak sobie z nimi radzić.’’

            1.Odbiorcy

            - uczniowie klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponad podstawowych

            2. Czas zajęć

            - dwie godziny lekcyjne

            3. Cele zajęć

            - przekazanie uczniom profesjonalnej wiedzy na temat zaburzenia

            - zwrócenie uwagi na objawy, sygnały alarmowe

            - przekazanie wiedzy o zasadach postępowania i sposobach leczenia

            - zmotywowanie do sięgania po pomoc

            4. Osoba prowadząca

            - Joanna Bujko

             

            Zapisy- kontakt Joanna Bujko

            P O R A D N I A  P S Y C H O L O G I C Z N O – P E D A G O G I CZ NA

            81-742 Sopot, ul. Władysława IV 23/25, tel/fax: 58 551 51 33, e-mail: ppp@poradniasopot.pl

    • Kontakty

      • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
      • sekretariat@zstsopot.pl
      • 58 551 11 92
      • ul. Wejherowska 1
        81-814 Sopot
        81-814 Sopot
        Poland
  • Nasze media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie