• Powitanie wiosny

• W dniu 22 marca, korzystając z pięknej pogody klasa 1 TI powitała wiosnę w Sopocie, z powodu drugiej okazji, rocznicy wyzwolenia Sopotu po II wojnie światowej, odbyliśmy historyczny spacer uliczkami naszego miasta, skorzystaliśmy z ogromnej wiedzy i talentu do opowiadania pana Krzystofa Szulca.

Następnie odwiedziliśmy Muzeum Sopotu i PGS w Sopocie.

No i w końcu potwierdziliśmy że pomnik Haffnera to nie pomnik Chopina ;)

• Spacer po Sopocie

• 22 maraca klasa 1tl pod opieką p. Tur-Krużyckiej i p. Mamprejew udała się na wiosenny spacer po pięknym, budzącym się do życia Sopocie. Odwiedziliśmy najdłuższe w Europie drewniane molo, muzeum Sopotu oraz Państwową Galerię Sztuki. Pogoda była przepiękna!!!

• Ewakuacja

• 15 marca odbyła się w naszej szkole #ZST próbna ewakuacja.

Wszyscy bezpiecznie, szybko i sprawnie opuścili "zagrożony" budynek szkoły.

• EduOffshore Wind

• 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w targach Edu Offszhore Wind

EDU OFFSHORE WIND 2023 jest pierwszym w skali kraju wydarzeniem, które ma na celu pokazanie przyszłego rynku pracy w Morskiej Energetyce Wiatrowej w Polsce.

W czasie targów spotkają się uczniowie szkół średnich i studenci z liderami sektora offshore z Polski i zagranicy.

Program edukacyjny, prowadzony od listopada 2022 przygotowuje młodzież do uczestnictwa w wydarzeniu finałowym.

• Integracja klasy 2h

• 12 stycznia odbyło się zwiedzanie sopockich hoteli zakończone szaleństwem na lodzie klasy 2h w towarzystwie wychowawcy p. Tomka Krużyckiego. Nie ma to jak czynny wypoczynek na świeżym powietrzu.

• Profilaktyka Próchnicy - UGRYŹ Z NAMI TEN TEMAT

• Droga do pięknego uśmiechu czyli kim jest Czarownica Próchnica. Warsztaty dla uczniów klas drugich, trzecich i czwartych z profilaktyki zapobiegania próchnicy odbyły się w ZST 5 stycznia 2023. W ramach kampanii uczniowie otrzymali prezenty: elektryczną szczotkę do zębów, nić dentystyczną, płyn do płukania jamy ustnej oraz pastę do zębów. Teraz wszyscy będą sie szeroko uśmiechać!!

• Młodzieżowy Budżet Obywatelski

• Projekt klasy 3H "Eko Szkoła" na kwotę  19985,55 zł  w Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim zebrał 158 głosów poparcia wśród uczniów naszej szkoły.  Gratulujemy!

• Wesołych Śwąt!

• Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom ZST składamy serdeczne życzenia zdrowych i rodzinnych Świat Bożego Narodzenia!Spokoju i odpoczynku od codziennych spraw.Niech Nowy Rok przyniesie Państwu tę odrobinę szczęścia, która sprawi, że wszystkie podjęte działania zakończą się sukcesem!

Веселого Різдва та родини! Здоров'я і миру!

Dyrekcja ZST w Sopocie

• Wielki sukces!!!

• Mamy to!!!

Uczniowie naszej szkoły Zespół Szkół Technicznych w Sopocie po trzech dniach emocjonujących zmagań z najlepszymi z najlepszych, zajęli drugie miejsce w II Pomorskim Turnieju Gier Decyzyjnych GFKM Masters

To ogromny sukces i wielka radość!!

Jesteśmy z Was bardzo dumni!!!

Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ

• TABASCO

• Nasza szkoła bierze udział w kampanii TABASCO, która ma na celu zwalczanie hejtu, agresji czy cyberprzemocy.

Poniżej przedstawiamy link do relacji z koncertu Witaj w domu w ramach TABASCO

• KONKURS NAJCIEKAWSZY STÓŁ WIGILIJNY

• Zapraszamy do konkursu  na ,,Najciekawszy stół wigilijny’’ wszystkie klasy  w ZST 2022r. (klasy hotelarskie obowiązkowo) pod opieką  wychowawców.

Konkurs odbędzie się 19 12.2022r. Stoły konkursowe będą się prezentowały na holu szkoły.

Wszyscy będą nagrodzeni za udział aktywny w konkursie. Za 1 miejsce osoby które przygotowały stół otrzymają oceny z przedmiotu zawodowego i pochwałę.

Opiekun  konkursu:W.Lis

• Zdolni z Pomorza

• W dniu 5.12 nie wszyscy nasi uczniowie odpoczywaliJ Nasi informatycy z klasy 4spi i 4 gi uczestniczyli w ciekawych wykładach i ćwiczeniach z informatyki. Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Zdolni z Pomorza"😉 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Temat: Chmury obliczeniowe dla każdego, czyli wiedzieć więcej niż bujać w obłokach. Uczniowie w ramach wykładu poznali rodzaje chmur oraz ich zastosowania, a na części praktycznej nauczyli się jak tworzyć aplikacje w Power Apps oraz moderować użytkowników w panelu administracyjnym  Microsoft Azure, i  udostępniać stronę użytkownikom w Microsoft Sharepoint

link do fotorelacji

• Zmiana terminu spotkania

• ‼️Uwaga zmiana terminu‼️

Spotkanie uczestników projektu Erasmus+ odbędzie się 2 grudnia o 12:30 sala 27.

Na spotkanie zapraszam też osoby z listy rezerwowej.

Do zobaczenia 🙋‍♀️

• Praktyki zawodowe w Szwecji - lista zakwalifikowanych

• Lista zakwalifikowanych do projektu

Praktyki zawodowe w Szwecji w ramach projektu Wniosek numer: 2022-1-PL01-KA121-VET-000053870 sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe w Akcji KA121-VET w konkursie 2022 Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe Maksymalna przyznana kwota dofinansowania projektu wynosi : 51 954 euroTermin mobilności (praktyki): 30.01-24.02.2023

jest dostępna na stronie

Gratulujemy!!!

Spotkanie online z Partnerem EU Mobility Sverige Panią Patrycja Pilarek- omówienie przebiegu praktyk, pobytu w Szwecji odbędzie się 1 grudnia o godzinie 11:45 w sali 27.