Kurs Prawa Jazdy kat. B

Kurs organizowany był w ramach projektu: „Dobra szkoła = dobry zawód, atrakcyjna praca” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 (Działanie 03.03. Edukacja zawodowa, Poddziałanie 3.3.1. Jakość Edukacji Zawodowej).

Szkolenie skierowano do pełnoletnich uczniów kształcących się w branży „TRANSPORT, LOGISTYKA, MOTORYZACJA”, w zawodach technik logistyk i technik eksploatacji portów i terminali.

Część teoretyczna kursu odbywała się w pomieszczeniach należących do Zespołu Szkół Handlowych, natomiast jazdę doskonalono samochodami należącymi do firmy która szkoliła naszych uczniów, po obszarze Trójmiasta.

Kurs odbywał się od czerwca do grudnia 2018 roku i składał : z 30 godz. lekcyjnych (45 minut) zajęć teoretycznych, 4 godz. lekcyjnych (45 minut) zajęć z pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym oraz 30 godz. zegarowych (60 minut) jazdy samochodem.

Zajęcia praktyczne odbywały się samochodem marki KIA – RIO.

Następnie uczniowie, po indywidualnym uzgodnieniu terminu, zdawali egzamin państwowy przed komisją powołaną przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku i otrzymali uprawnienia zezwalające na prowadzenie samochodów osobowych.

Uczestnikami kursu było 16 uczniów klasy 3 i 2 TL oraz 2 P .

Co zyskali uczniowie dzięki udziałowi w projekcie i kursie :

• Umiejętność jazdy samochodem osobowym ,

• nabyli uprawnienia państwowe do prowadzenia pojazdów samochodowych,

• możliwość podjęcia pracy zarobkowej w wielu miejscach,

ul. Wejherowska 1

adres korespondencyjny, tymczasowa siedziba: