• Wakacje

 • Międzyszkolne warsztaty turystyczne do Bułgarii i Stambułu "Orient Express"

  Młodzież ZSH ucząca się w klasach o profilu turystycznym po raz drugi dotarła do AZJI. Organizatorem warsztatów był nauczyciel Rafał Nowicki.

  W dniach 7-14 czerwca 2019 uczniowie klas turystycznych, hotelarskich, informatycznych i logistycznych przebywali na międzyszkolnych warsztatach turystycznych we współpracy z rumskim Hipolitem w bułgarskim Sozopolu nad Morzem Czarnym, gdzie zwiedzali zabytki architektury czarnomorskiej, bizantyjskiej i bułgarskiej. Zapoznali się z kulturą Bułgarii. W Cerkwi Cyryla i Metodego w Sozopolu (gr. Apollonia) uczniowie zobaczyli szczątki i relikwie Jana Chrzciciela, uczestniczyli w rejsie po Morzu Czarnym wokół Sozopola. Ponadto uczniowie przeżyli niezapomniane chwile w rezerwacie Arkutino gdzie mogli podziwiać żółwie morskie i lilie wodne i miło spędzili czas na plaży o tej samej nazwie: Arkutino, która jest częścią rezerwatu Ropotamo a ta plaża jest najpiękniejszą na bułgarskim wybrzeżu. Pogoda była piękna i słoneczna. Następnie zwiedzili czwarte co do wielkości miasto Bułgarii- Burgas, w którym można znaleźć polskie ślady Adama Mickiewicza.

  W Nesseberze - starożytnej Mesembrii turyści podziwiali bizantyjskie zabytki wpisane na listę UNESCO. Zwiedzili między innymi przepiękne zabytki architektury w stylu bizantyjskim i czarnomorskim: Cerkiew Chrystusa Pantokratora, Cerkiew św. Paraskewy, mury obronne miasta, zabytkowy wiatrak i szereg innych wspaniałych miejsc. Na koniec dnia wszyscy uczestniczyli w  wieczorze bułgarskim, imprezy, podczas której wszyscy jej uczestnicy mogli posmakować przysmaków bułgarskiej kuchni, zobaczyć ludowe bułgarskie tańce. Wieczór zakończyła międzynarodowa dyskoteka, która trwała do 23.00. Podczas tego wieczoru bawiły się ekipy z Czech, Niemiec, Szkocji, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Polski i krajów nadbałtyckich.Nie zabrakło też chwil na relaks i animacje czasu wolnego podczas pobytu na plaży.

  Punktem kulminacyjnym warsztatów ORIENT EXPRESS był wyjazd do Stambułu w Turcji- dawnej stolicy Imperium Osmańskiego i przejechanie cieśniny Bosfor aby podziwiać piękny widok na Morze Marmara, Bosfor oraz Złoty Róg, czyli starożytną  część miasta i serce Sułtanatu i dotarcie do AZJI MNIEJSZEJ.

  W Stambule uczniowie zwiedzili błękitny meczet i meczet Sulejmana Wspaniałego, muzeum Hagia Sofia, Hipodrom i dotarli pod bramy pałacu Topkapi. Odwiedzili Wielki Bazar i Bazar Egipski. Zaś na koniec dnia dotarli do dworca kolejowego, gdzie docierał słynny pociąg Orient Express.

 • Zakończenie roku szkolnego:)

  19 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy rok szkolny 2018/2019. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych przy ul. Kościuszki 18/20 odbyła się uroczystość, podczas której najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po oficjalnym pożegnaniu przez Panią Dyrektor Jolantę Niewadzioł uczniowie wraz z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa i pożegnać wychowawców oraz szkołę na okres wakacji. Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy miłego wypoczynku czyli udanych wakacji!!!!  galeria zdjęć

   

   

 • Dostarczanie dokumentów przez kandydatów

 • Wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii

  W dniach 23-26 maja 2019 roku odbyła się wizyta monitorująca praktyki młodzieży w Irlandii w ramach projektu "Sopocki skok w Europę" realizowanego w ramach Programu „Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego"  Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe

  w której uczestniczyła Katarzyna Komodzińska koordynator projektu. Wizyta była zaplanowana już na etapie pisania wniosku, a jej celem było zapoznanie się z miejscami odbywania praktyk, jak też  z warunkami u rodzin goszczących uczestników projektu oraz relizację programu kulturalnego jak i sprawdzenie poziomu satysfakcji uczestników projektu.

  W czasie wizyty koordyantor przeprowadził wiele rozmów z uczestnikamui projektu, z pracownikami YIT Sligo, z host rodzinami i pracodawcami. Nie zabrakło też spotkania i rozmów z osobami towarzyszącymi - nauczycielami ZSH przy muzyce irlandzkiej.

  Podczas pobytu w Irlandii w Sligo odbyła się także wizyta w biurze partnera opiekującego się młodzieżą z Polski z naszej szkoły- firmy YOUR INTERNATIONAL TRAINING. Firma ta na miejscu organizuje i zapewnia zakwaterowanie, załatwia miejsca praktyk i również opiekuje się naszą młodzieżą pod względem merytorycznym. Polskim rezydentem firmy YIT jest Pani Patrycja Pilarek i Martyna Kościukiewicz. Po odwiedzeniu wybranych miejsc praktyk i rodzin goszczących, w sobotę koordynator K.Komodzińska uczestniczyła w lokalnej wycieczce z młodzieżą do pobliskiego Bundoran, Ben Bulben i do Glencar Waterfall.

  W wycieczce uczestnicztyła też młodzież z Hipolita, która także odbywa praktyki w Irlandii. Pan Rafał Nowicki jako ewaluator projektu miał okazję do rozmów z młodzieżą ZSH co potrzebne będzie do opracowania raportu ewaluacji po pierwszej mobilności.

 • Sopockie Sowy

 • Warsztaty turystyczne do Bułgarii i Stambułu

  Kolejny dzień warsztatów turystycznych do Bułgarii i Stambułu. Dziś młodzież zwiedzila najważniejsze zabytki starego miasta: Wielki Bazar i Bazar Egipski, Błękitny Meczet oraz meczet Sulejmana Wspaniałego, mauzolea sułtanów osmańskich, Hipodrom, bramy Topkapi i Hagię Sophię- Kościół Mądrości Bożej a także wiele innych budowli wielkiego architekta Imperium Osmańskiego Sinana.

  Wycieczka dotarła do dworca do którego przyjeżdżał Orient Express

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Praktyki zawodowe w Irlandii

  Nadszedł ten dzień  5 maja 2019 roku o godzinie 21:15, uczniowie z ZSH w Sopocie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik logistyk, technik hotelarstwa,  technik obsługi turystycznej wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Sligo w Irlandii  w ramach projektu „Sopocki skok w Europę" o numerze 2018-1-PL01-KA102-048263 - „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego" realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to kolejny projekt unijny na zasadach programu Erasmus+ realizowany w naszej szkole, z którego korzystają nasi uczniowie, jako beneficjenci. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice, przyjaciele wraz z koordynatorem projektu p. Katarzyną Komodzińską i p. Moniką Szymulą. 

  Uczniom podczas pobytu w Irlandii będą towarzyszyli nauczyciele naszej szkoły p. Blanka Nartowska, p. Artur Chodoń, k tórego po 2 tygodniach wymieni p. Monika Szymula.

  Udział w projekcie dla uczniów jest finansowany w ramach programu Erasmus+, każdy uczestnik ma zapewniony przelot do Irlandii, zakwaterowanie u irlandzkich rodzin i wyżywienie podczas pobytu w Irlandii, a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców, intensywny kurs języka angielskiego w Irlandii, lokalny transport i opiekę ze strony partnera- Your International Treining  oraz program kulturalny – zwiedzanie Irlandii.

  Miesiąc poza domem na irlandzkiej ziemi będzie dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

  Razem z uczniami i nauczycielami  w tym samym czasie, do Irlandii wylecieli też uczniowie z Hipolita w Rumi.

 • Rekrutacja rozpoczęta!!!

  Zapraszamy wszystkich uczniów ostatnich klas gimazjum oraz szkoły podstawowej do zapoznania się z naszą OFERTĄ. Można już składać wnioski w systemie rekrutacyjnym www.nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

 • Promocja szkoły

  Promocja szkoły

  Po raz kolejny młodzież naszej szkoły przedstawiła ofertę promocyjną  ZSH.W dniu 15 maja w Szkole Podstawowej nr 7 w Sopocie uczniowie: Aleksandra Suchorab, Wiktoria Grochowina i Daniel Sikora pod opieką Pani A.Prawdzik zachęcali uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych do podjęcia nauki w ZSH.

 • Praktyki w Irlandii

  Praktyki w Irlandii

  Nadszedł ten dzień  5 maja 2019 roku o godzinie 21:15, uczniowie z ZSH w Sopocie kształcący się w zawodach technik informatyk, technik logistyk, technik hotelarstwa,  technik obsługi turystycznej wylecieli na zagraniczne praktyki zawodowe do Sligo w Irlandii  w ramach projektu „Sopocki skok w Europę” o numerze 2018-1-PL01-KA102-048263 - „ Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego” realizowanego w ramach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. Jest to kolejny projekt unijny na zasadach programu Erasmus+ realizowany w naszej szkole, z którego korzystają nasi uczniowie, jako beneficjenci. Na gdańskim lotnisku im. Lecha Wałęsy w Rębiechowie uczestników projektu żegnali rodzice, przyjaciele wraz z koordynatorem projektu p. Katarzyną Komodzińską i p. Moniką Szymulą. galeria

  Uczniom podczas pobytu w Irlandii będą towarzyszyli nauczyciele naszej szkoły p. Blanka Nartowska, p. Artur Chodoń, k tórego po 2 tygodniach wymieni p. Monika Szymula.

  Udział w projekcie dla uczniów jest finansowany w ramach programu Erasmus+, każdy uczestnik ma zapewniony przelot do Irlandii, zakwaterowanie u irlandzkich rodzin i wyżywienie podczas pobytu w Irlandii, a przede wszystkim udział w miesięcznych praktykach zawodowych u irlandzkich przedsiębiorców, intensywny kurs języka angielskiego w Irlandii, lokalny transport i opiekę ze strony partnera- Your International Treining  oraz program kulturalny – zwiedzanie Irlandii.

  Miesiąc poza domem na irlandzkiej ziemi będzie dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem.

  Razem z uczniami i nauczycielami  w tym samym czasie, do Irlandii wylecieli też uczniowie z Hipolita w Rumi.

 • Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice

  W dniu 24 kwietnia 2019 roku grono pedagogiczne Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie dokonało klasyfikacji uczniów klas maturalnych.

  Podjęliśmy te decyzję mając na uwadze przede wszystkim dobro Naszych Uczniów, których przygotowywaliśmy do tego ważnego egzaminu cztery lata.

  Mimo trwającego strajku uważamy, że jako nauczyciele jesteśmy gwarantem ciągłości edukacji Naszych Uczniów.

  Życzymy Wam powodzenia nie tylko na egzaminie dojrzałości i trzymamy kciuki za wszystkie egzaminy zawodowe

  Nauczyciele ZSH w Sopocie

 • Dzień Otwarty ZSH

  Dzień Otwarty ZSH

  W dniu 24 kwietnia 2019 roku odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Na auli szkolnej zostały przygotowane stoiska prezentujące poszczególne kierunki nauczania, a także stoisko językowe i stoisko zabaw matematycznych. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie z gimnazjów i szkół podstawowych Trójmiasta a także  Pruszcza Gdańskiego, Rumii,  Redy, Chwaszczyna, Kielna oraz Żukowa. Uczniowie  kierunku Technik Eksploatacji Portów i Terminali już przy wejściu do szkoły witali naszych gości i prezentowali możliwości  miejsc pracy w przyszłości. Nowością były kierunki Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Branżowa Szkoła I stopnia „Kucharz”. Młodzież ZSH podczas Dnia Otwartego gotowała wspaniałe potrawy hiszpańskie. galeria

 • - Obrazek 1

 • Wycieczka do Portu w Gdańsku

  Wycieczka do Portu w Gdańsku

  28 marca uczniowie klas 3h, 3p i 3tl odbyli wycieczkę do portu morskiego w Gdańsku. Wszyscy mieli niesamowitą okazję zobaczyć z bliska tereny zazwyczaj niedostępne, a dla przyszłych logistyków i pracowników portów była to świetna przygoda. galeria

 • - Obrazek 1

 • Giełda Szkół w Chwaszczynie

  Giełda Szkół w Chwaszczynie

   

  W dniu 29 marca 2019 roku odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych w Chwaszczynie. Młodzież z Naszej Szkoły z klasy 2tl oraz 1p pod opieką Pani A. Prawdzik po raz kolejny przedstawiała ofertę szkoły oraz zachęcała uczniów do podjęcia nauki w ZSH .

 • V Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Łamigłówki Turystyczno-Hotelarskie”

  V Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Łamigłówki Turystyczno-Hotelarskie”

  W dniu 26 marca 2019 roku w ZSH w Sopocie V Międzyszkolny Konkurs Turystyczno-Hotelarski „Łamigłówki Turystyczno-Hotelarskie”. W tym roku gospodarzem i organizatorem konkursu było  ZSH  w Sopocie. Koordynatorami konkursu byli nauczyciele przedmiotów turystyczno-hotelarskich Monika Szymula i  Rafał Nowicki. W konkursie wzięło udział 8 szkół: z Bytowa, Rumi, Tucholi, Kościerzyny, Wejherowa  Gdyni  i oraz turyści z ZSH Sopot. Zmagania uczestników konkursu polegały na rozwiązaniu testu składającego się z 30 pytań zamkniętych m.in. z zakresu: ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, ustawy o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych z dnia 1 lipca 2018 roku i Kodeksu Postępowania Praktycznego oraz zasad BHP w turystyce.  I miejsce w konkursie zajęła Aleksandra Torłop - uczennica klasy hotelarskiej z Kościerzyny. Gratulujemy!!!. Po konkursie uczestnicy mieli okazję zwiedzić Sofitel Grand Hotel w Sopocie i poznać jego tajemnice. Wycieczka po hotelu była bardzo interesująca. Wszystkim uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za udział w konkursie. link do galerii

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  81-704 Sopot
  ul. Kościuszki 18/20
 • 58 551 11 92