• Przyjazna
        • Bezpieczna
        • Nowoczesna
        • Otwarta

• II Edycja Programu "Szkolni Ambasadorzy i Ambasadorki Doradztwa Zawodowego"

• 10.09.2021
      • Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu! Rekrutacja  trwa!

Można zgłaszać się do 24 września do A. Mamprejew, osobiście lub przez librusa.

Zapraszamy do zapoznania się z międzyszkolnym programem „SZKOLNI AMBASADORZY i AMBASADORKI DORADZTWA ZAWODOWEGO” skierowanym do uczniów sopockich szkół ponadpodstawowych. Głównym celem programu jest stworzenie platformy dialogu oraz wsparcie uczniów w obszarze planowania rozwoju edukacyjno- zawodowego. Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania co z perspektywy uczniów jest ważne i potrzebne, aby w szkole mogli dobrze przygotować się do wyjścia na rynek pracy.

KORZYŚCI BYCIA AMBASADOREM/KĄ

- badanie narzędziem Belbin GET SET

– przeprowadzone przez doradców z firmy Benefactor/Archiekci Kariery

- indywidualne konsultacje z doradca zawodowym w trakcie trwania programu

- zdobycie doświadczenia zawodowego z pogranicza Human Resources, promocji i marketingu, Social mmediów i Employer Brandingu;

KOGO SZUKAMY?Pragniemy współpracować ze zmotywowanymi ambasadorami, którzy chcą promować korzyści płynące z planowania kariery edukacyjno-zawodowej.

• „Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

• 06.09.2021
      • MIEJSKA   AKCJA   EKOLOGICZNA

„Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

1 września rozpoczęła się dwumiesięczna kampania promująca dojazdy rowerem do pracy. Punkty zebrane za przejechane kilometry będzie można wymieniać na nagrody.

Aby dołączyć do naszego zespołu należy:

1. Pobrać aktualną aplikację Activy.

2. Zarejestrować się.

3. Dołączyć do zespołu Zespół Szkół Technicznych.

i jeździć, jeździć, jeździć:)

Każdy przejechany rowerem kilometr to 1 punkt. Za każdy przejazd rozpoczęty lub zakończony na terenie Sopotu uczestnicy otrzymają dodatkowych 5 pkt, a za dojazd do szkoły (i wyjazd) dodatkowych 50 pkt, a od października punkty x 2.

Aby aplikacja przyznała punkty należy zarejestrować przejazd z jej pomocą, tj. włączyć przejazd na początku podróży i zakończyć w miejscu docelowym. Minimalna długość przejazdu to 1,5 km.

Zebrane punkty dają miejsce w rankingu ogólnym, a najlepsi otrzymają bony zakupowe, które będzie można wymieniać na nagrody: wejściówki do instytucji kultury, koszulki oraz bony zakupowe do sklepów sportowych.

Rywalizacja potrwa do 30 października.

W razie pytań proszę zgłosić się do p. Marty Dąbrowskiej urzędującej w bibliotece szkolnej:)

Serdecznie zachęcamy do dojeżdżania na rowerze do naszej szkoły!

• Narodowe czytanie 2021 w ZST

• 03.09.2021
      • To już dziesiąta odsłona Narodowego Czytania, a w niej Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

Serdecznie  zachęcamy do wspólnego czytania w sobotę 4 września.

My zaczynamy już dziś:)

• Zajęcia z wychowawcą w klasach pierwszych

• 01.09.2021
      • Aby zmiana szkoły przebiegła spokojnie, 2 września klasy pierwsze będą miały dzień z wychowawcą. W tym dniu będziecie mogli zapoznać się z wychowawcą, z kolegami i koleżankami z klasy i z Waszą nową szkołą :)