• Spotkanie w Dynatrace

• 14 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 2Ti mieli okazję uczestniczyć w inspirującym spotkaniu z dyrektorem gdańskiego biura firmy Dynatrace

Z pewnością wielu kandydatów na pracowników tej firmy chciałoby mieć okazję aby wziąć udział w takim spotkaniu. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie warunki musi spełniać kandydat, co musi umieć, na jaką pensje może liczyć oraz otrzymali wiele cennych rad, które w przyszłości przydadzą się na rynku pracy. Zwiedzanie pięknego biura oraz poczęstunek pyszną pizzą sprawił, że wizyta długo postanie w pamięci.

Wizytę u pracodawcy pomogła zorganizować Powiatowa Konsultantka Doradztwa Zawodowego z Sopotu - Anna Dukowska.

• 4ti na wykładach - Naukowe Mikołajki na WMFiI UG

• W dniu 7 grudnia klasa 4 ti zwiedzała Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego, a także

brała udział w „Naukowych Mikołajkach” - cyklu imprez w ramach 6 edycji akcji„Nauka? Taką - to ja lubię!”.

W ramach Mikołajek klasa uczestniczyła w wykładach:

Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?,  Agata Leśnicka

Nie takie czarne dziury czarne, jak je malują,  dr Denis Dobkowski-Ryłko

Problem wzajemnego wykluczania w programowaniu współbieżnym,  dr Paweł Pączkowski

• DKMS - Zostań dawcą szpiku!

• Nasza szkoła wraz ze wszystkimi sopockimi szkołami średnimi bierze udział w akcji DKMS - Zostań dawcą szpiku!

Nasi szkolni wolontariusze już od wtorku 05.12.2023 r. do piątku 08.12.2023 r. na łączniku, w czasie przerw oraz podczas zebrania z rodzicami będą oczekiwali na chętnych, którzy chcieliby zapisać się do bazy dawców szpiku.

Do włączenia się do naszej akcji zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów, ich rodziców i nauczycieli! I TY możesz uratować komuś życie!

• Zwycięzca Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego w ZST

• W dniu 4 grudnia 2023 w ZST odbyło się głosowanie nad Młodzieżowym Budżetem Obywatelskim.

W głosowaniu wzięło udział 226 uczniów na 343 uprawnionych. Za projektem "Bądźmy sprawni"  głosowało 201 uczniów, przeciw 25 uczniów.

Gratulujemy!

W 2024 roku zgodnie z Waszym pomysłem doposażona zostanie hala sportowa w ZST w nowoczesny sprzęt do uprawiania wielu dyscyplin sportowych.