• Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Kiermasz podręczników szkolnych

  Kiermasz podręczników szkolnych

  Dnia 17 września  2018 roku (poniedziałek) w naszej szkole odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych.

  Jeśli chcesz zakupić je od swoich kolegów serdecznie zapraszamy do auli szkoły w budynku przy ul. Kościuszki  w godzinach od  10.05 do 13.05.

  Jeśli chcesz sprzedać swoje podręczniki to: naklej karteczkę samoprzylepną z imieniem i nazwiskiem oraz ceną na każdej książce i oddaj je osobom wybranym z klasy, które będą odpowiedzialne za ich sprzedaż.

  Wybrane 2 osoby z każdej klasy, odpowiedzialne za sprzedaż podręczników wraz z podręcznikami

  przychodzą w poniedziałek do auli o godzinie 9.55

 • Prawa obywatelskie i Martin Luther King

  Prawa obywatelskie i Martin Luther King

  Dzięki współpracy Sopockiego Wydziału Edukacji oraz Wydziału Edukacji w Memphis, 4 września 2018 uczniowie klasy 3tl wraz z p. Anią Tur-Krużycką uczestniczyli w spotkaniu z szefową wydziału edukacji National Civil Rights Museum w Memphis, USA dr Noelle Trent. Wzięliśmy udział w wykładzie oraz prezentacji na temat historii problemu segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych oraz wciąż aktualnej tematyce tolerancji rasowej i różnic na tle etnicznym oraz szeroko rozumianej tolerancji wobec odmienności drugiego człowieka.
  Następnego dnia nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w bardziej kameralnym spotkaniu i warsztatach orgaznizowanych przez dr Noelle Trent gdzie mogli zgłębić temat praw człowieka w Stanach Zjednoczonych oraz pozostałych częściach globu. DO REMEMBER … do not fear to HAVE A DREAM !!! GALERIA

 • Obchody 72. rocznicy śmierci patronki szkoły Danuty Siedzikówny "Inki"

  Obchody 72. rocznicy śmierci patronki szkoły Danuty Siedzikówny "Inki"

  W dniu 28 sierpnia 2018 roku na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku odbyły się obchody 72. rocznicy śmierci polskich bohaterów: Danuty Siedzikówny ps. Inka i Feliksa Selmanowicza ps. Zagończyk. Na te uroczystości patriotyczne przybyli liczni goście zaproszeni przez gdański Oddział IPN. Naszą szkołę reprezntowała delegacja uczniowska z pocztem wraz z nauczycielami: K. Komodzińską i R. Nowickim. dalej

 • Wkręć się w Sopot!!!

  Wkręć się w Sopot!!!

  Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w pilotażowej edycji rywalizacji dla nieco starszych użytkowników: Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, która rozpocznie się już 1 września 2018 r. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew. W Sopocie kampania odbędzie się pod hasłem „Wkręć się w Sopot”.

  Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Podstawową zasadą grywalizacji będzie zdobycie jak największej liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

  Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, oraz na dedykowanej stronie internetowej. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

  Wkręć się w Sopot” będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Zgłoszone do konkursy firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów. Dla laureatów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród!

  Jak kręcić dla naszej szkoły?

  1. Pobrać na telefon aplikację Activy

  2. Założyć sobie w niej konto użytkownika

  3. Z listy wybrać miasto Sopot i wybrać swoją placówkę (*UWAGA! Szkoły podstawowe i przedszkola są w dziale firm, a szkoły ponadgimnazjalne w dziale uczelni. Poniżej tłumaczę dlaczego)

  4. Konto zostało przypisane do firmy. Teraz wystarczy klikać „start” i „stop” odpowiednio: przed i po przejeździe. Aby aplikacja dodała punkty za dojazd do pracy, należy zakończyć przejazd bliżej niż 250m od budynku placówki.

  Trasa sama doda się do aplikacji i zostaną przyznane punkty. W aplikacji można także przeglądać rankingi: miasta, firmy i indywidualne.

  Dla zaawansowanych:

  Istnieje możliwość podpięcia pod Activy tras zliczanych przez aplikację Strava. W tym celu należy wybrać w aplikacji: Menu / Statystyki / Connect with Strava.

  Jak wygląda punktacja:

  50 pkt – za każdy dojazd do miejsca pracy lub z pracy (można je otrzymać maksymalnie 2 razy dziennie 5 dni w tygodniu)

  5 pkt – za każdy przejazd inny niż do pracy

  Dodatkowo: 1 pkt – za każdy przejechany kilometr niezależnie, czy do pracy czy nie J

  *Zabawa przeznaczona jest, co do zasady, dla osób powyżej 16 r.ż. Stąd też placówki, w których uczniowie mają mniej niż 16 lat widnieją jako firmy, gdyż zabawa jest tam kierowana głównie do pracowników. W placówkach z kategorii „uczelnie” kręcić mogą też uczniowie J

  **Dla każdej firmy w aplikacji kręcić mogą zarówno pracownicy jak i „przyjaciele” (każda osoba, która w aplikacji wybierze daną firmę, będzie dla niej kręciła). Nie ma tu weryfikacji. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by punkty dla szkoły nabijali również rodzice, lub uczniowie młodsi niż 16 lat, jednak oficjalnie nie popieramy tej ostatniej praktyki ;) 

  ***Uwaga: Liczą się tylko przejazdy dłuższe niż 1 km, zaczynające się lub kończące na terenie Gdańska, Sopotu lub Gdyni. Punkty zaczynają się naliczać od dnia 1 września, do tego czasu można testować aplikację.

  Włączamy się do tej akcji i promujemy szkołę, aplikacja będzie działać we wszystkich trzech budynkach szkoły. 

  Chcemy tą akcją zacząć już promocję szkoły dlatego postaramy się o koszulki w których będzie można jeździć, zapraszamy również nauczycieli, Pani Rokita-Tarka nabiła już pierwsze punkty.

  W razie pytań proszę zgłaszać się do p. Marcina Pomierskiego.

 • - Obrazek 1

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się dnia 3 września na sali gimnastycznej przy ulicy Kościuszki o godzinie 9:30.
   

  Po uroczystości spotkanie uczniów klas I z wychowawcami zgodnie z poniższym harmonogramem:

  I L - technik logistyk - sala 11
  I H - technik hotelarstwa - sala 13
  I P - technik ekploatacji portów i terminali - sala 15
  I Ti - technik informatyk - sala 21

   

 • Drodzy kandydaci,

  Drodzy kandydaci,

  Zapraszamy w ramach rekrutacji uzupełniającej do Technikum nr 1 w Sopocie na następujące kierunki:

  • technik logistyk,
  • technik hotelarstwa,
  • technik informatyk,
  • technik eksploatacji portów i terminali,
  • technik obsługi turystycznej.

   

  Osoby zainteresowane ZAPRASZAMY!

  Sopot, ul. Kościuszki 18/20

  tel. 58 551 11 92

 • Inspektor Ochrony Danych Osobowych

  Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych, z którym można kontaktować się pod adresem e-mail: rodo@ckusopot.pl lub listownie na dres: Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Tadeusza Kościuszki 22-24, 81-704 Sopot z dopiskiem "RODO"

 • Zakończenie roku szkolnego

  Zakończenie roku szkolnego

  22 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Handlowych odbyła się uroczystość podczas której najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i wyróżnienia. Po pożegnaniu przez p. dyrektor Jolantę Niewadzioł wszyscy udali się do sal by otrzymać świadectwa i pożegnać wychowawców i szkołę na okres wakacji. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy udanych wakacji!!!! GALERIA

 • Nagroda Prezydenta "Sopocka Sowa" dla najlepszych uczniów

  Nagroda Prezydenta "Sopocka Sowa" dla najlepszych uczniów

  20.06.2018 w Sopockim Urzędzie Miasta odbyło się rozdanie nagród Prezydenta Miasta Sopotu Sopocka Sowa uczniom szkół sopockich za ukończenie szkoły ze średnią 5.0 i więcej. Więcej na ten temat tutaj.

  Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

  Nagrodzeni to:
  1. Tomasz Wołoszyk średnia z 4 lat nauki 5,06. technik ekonomista
  2. Natalia Kwiatkowska  średnia z 4 lat nauki 5,44. technik hotelarstwa
  3. Dominika Pyć  średnia z 4 lat nauki 5,06. technik hotelarstwa
  4. Kamila Zatorska średnia z 4 lat nauki 5,22  technik logistyk
  5. Łukasz Wąsik średnia z 4 lat nauki 5,19   technik logistyk
  6. Laura Murawska średnia z 4 lat nauki 5,03   technik logistyk

  galeria

 • Konferencja - praktyki zawodowe w Irlandii

  Konferencja - praktyki zawodowe w Irlandii

  W dniu 14 czerwca 2018 r.. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt Zdobądź doświadczenie osiągnij sukces praktyki zawodowe ZSH w Sopocie w Irlandii realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Konferencja podsumowująca odbyła się w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sopotu a udział w niej wzięli zaproszeni goście, galeria
  w tym: Naczelnik Wydziału Oświaty p. Piotr Płocki, radni Miasta Sopotu: przewodniczący Rady miasta Sopot p. Wieczesław Augustyniak, p. Grażyna Czajkowska i p. Lech Orski, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i przedstawiciel ZNP p. Czesława Kasprowicz, nauczyciele  ZSH w Sopocie i uczniowie wszystkich klas.

  Program konferencji był następujący:

  Program

  1. Powitanie gości. p. Dyrektor  J. Niewadzioł
  2. Informacje o projekcie, jego założeniach, sposobie realizacji. – K. Komodzińska
  3. Prezentacje uczniów poszczególnych grup. – prezentacje

  Rok 2017 –Beata Falkiewicz
  Rok 2018 – Franjo Sanchez  z młodzieżą

  1. Przedstawienie rezultatów projektu. – R. Nowicki
  2. Rozdanie uczestnikom dokumentów Europass. – Pani Dyrektor z p. Naczelnikiem P. Płockim
  3. Podziękowania dla osób pracujących przy projekcie. Pani Dyrektor J. Niewadzioł
  4. Zakończenie konferencji.


  Po powitaniu gości przez dyrektora p. Jolantę Niewadzioł, koordynator projektu przestawiła prezentację dotyczącą realizacji całego przedsięwzięcia. Po obejrzeniu prezentacji omawiającej pobyt uczestników projektu pierwszej mobilności, p. Beata Falkiewicz przedstawiła i omówiła pobyt uczestników projektu.

  Następnie obejrzano film z wypowiedziami uczestników, który wzbudził wiele emocji i został obejrzany z zainteresowaniem przez wszystkich.

  Kolejno uczestnicy projektu – Nikola Bochentyn i Kuba Durau przybliżyli zebranym, jak wyglądał ich pobyt w Youghal w Irlandii. Opowiedzieli, jak wyglądała ich praca, pobyt u goszczącej ich rodziny. Ponadto uczniowie opowiedzieli, jak spędzali czas wolny i jakie ciekawe miejsca zapadły im w pamięci. Również pochwalili się, w jakich wycieczkach w Irlandii uczestniczyli.

   

  Następnie p. Rafał Nowicki omówił rezultaty projektu i przedstawił wypowiedzi uczestników z ankiet ewaluacyjnych:

  • praktyki zawodowe w Irlandii były naprawdę fajne. Podobało mi się. Projekt takowy jest jednym z lepszych pomysłów. Mogę polecić każdemu ten projekt. Można poznać dużo wspaniałych ludzi;
  • praktyki w Irlandii były bardzo pouczające. Dowiedziałam się wielu rzeczy. Chcę wrócić tam aby pracować przez wakacje;
  • moim zdaniem ten projekt to dobre rozwiązanie. Projekt przyniósł mi nowe doświadczenie oraz umiejętności a także pewność siebie;
  • uważam, że jest to doskonała szansa na zdobycie doświadczenie w języku oraz zawodowe oraz pomoc w dalszym wyborze kierunku w życiu;
  • praktyka w Irlandii była najlepszą przygoda życia dotychczas. Bardzo się cieszę, że się dostałam i bardzo dziękuję nauczycielom za zorganizowanie tego projektu. Youghal to piękne miasteczko, praktyka super a rodzina przecudowna. Chcę wrócić tam;
  • cieszę się, że mogłam wziąć udział w projekcie ponieważ mogłam doświadczyć czegoś nowego i mogłam posługiwać się językiem angielskim w praktyce na co dzień;
  • uważam, że dzięki tym praktykom bardzo dobrze poradziłam sobie z płynnością mowy języka angielskiego z czego się bardzo cieszę.


  Punktem kulminacyjnym było wręczenie dokumentu Europass Mobilność przez p. dyrektor J. Niewadzioł i przewodniczącego rady Miasta Wieczysława Augustyniaka

  Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem uczestników projektu nauczycieli biorących udział w projekcie i radnych.

   

 • Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

  Konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

  W dniu 11.06.2018 odbył się szkolny konkurs z wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

  Laureatami konkursu są:

  - miejsce I : Natalia Kułaga z klasy 3EP,

  - miejsce II: Piotr Szubiński z klasy 2P.

  Zwycięzcy otrzymają nagrody oraz dyplomy.

 • Praktyki w Irlandii dla kolejnych zawodów!!!!!!!

  Praktyki w Irlandii dla kolejnych zawodów!!!!!!!

  Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ informuje, że wniosek pt.: Sopocki skok w Europę o numerze: 2018-1-PL01-KA102-048263 złożony w ramach Akcji 1. w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe w roku 2018 został zatwierdzony do realizacji. Złożony wniosek napisany przez nauczycieli Katarzynę Komodzińską i Rafała Nowickiego  uzyskał łącznie 94,5 punktów na 100 punktów możliwych. Maksymalna przyznana kwota dofinansowania wynosi 117 324 euro.

  Hotelarze, Informatycy, Turyści i Logistycy – macie szansę na odbycie praktyk zawodowych zagranicznych w Irlandii – zapraszamy do udziału w projekcie.

 • Wycieczka 3H i 3O

  Wycieczka 3H i 3O

  30 maja 2018 uczniowie klasa 3h i 3O  wraz z nauczycielkami:  prof. Wiolety Budny i Moniki Szymuli uczestniczyli w warsztatach turystycznych. Trasa zaplanowanej wycieczki przebiegała uliczkami Starego i Głównego Miasta.  W trakcie zajęć słuchaliśmy przygotowanych przez uczniów opowieści o najciekawszych zabytkach. W programie wędrówki były m.in. Ratusz Starego Miasta, Wielki Młyn, Kościół Św. Katarzyny, Baszta Jacek, Wielka Zbrojownia oraz Trakt Królewski. galeria

 • Nasi absolwenci nagrodzeni!!!!

  Nasi absolwenci nagrodzeni!!!!

  Nasi absolwenci dostaną nagrodę Sopockiej Sowy, dla najlepszych sopockich absolwentów!!!!

  1. Tomasz Wołoszyk średnia z 4 lat nauki 5,06. technik ekonomista
  2. Natalia Kwiatkowska  średnia z 4 lat nauki 5,44. technik hotelarstwa
  3. Dominika Pyć  średnia z 4 lat nauki 5,06. technik hotelarstwa
  4. Kamila Zatorska średnia z 4 lat nauki 5,22  technik logistyk
  5. Łukasz Wąsik średnia z 4 lat nauki 5,19   technik logistyk
  6. Laura Murawska średnia z 4 lat nauki 5,03   technik logistyk 

  Uroczystość jest 20 czerwca o godz. 14.00 w Sali Herbowej Urzędu Miasta
  Obecność ucznia jest obowiązkowa, jeżeli chcą otrzymać nagrodę. 
  Zapraszam także wychowawców i nauczycieli.

 • List Prezydenta Miasta Sopotu do rodziców

 • Warsztaty 1TI Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

  Warsztaty 1TI Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni

   

  W dniu 8.06.2018 uczniowie klasy 1TI z opiekunami uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez  pana kmdr por. dr inż. Przemysława Rodwalda: 1. Technologia blockchain i kryptowaluty 2. Informatyka śledcza (odzyskiwanie danych). Po zajęciach zwiedzaliśmy okręt podwodny pod przedownictwem pana Kustosza i  uczelnię.
   

 • MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY TURYSTYCZNE NA TENERYFĘ

  MIĘDZYSZKOLNE WARSZTATY TURYSTYCZNE NA TENERYFĘ

  W dniach 20-29 maja 2018 roku turyści i hotelarze z Zespołu Szkół Handlowych w Sopocie uczestniczyli w międzyszkolnych warsztatach turystycznych na hiszpańską wyspę Teneryfę. 

  Warsztaty organizowane były przez nauczycieli: Rafała Nowickiego i Katarzynę Komodzińską a w wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: 2O i 3H oraz uczniowie klasy turystycznej z PZS nr 2 w Rumi. Były to drugie w historii warsztaty turystyczne, kiedy uczniowie naszej szkoły zdobyli inny kontynent (w roku 2013 uczniowie naszej szkoły zdobyli AZJĘ- warsztaty do Bułgarii i Turcji organizowane też przez p. R. Nowickiego) a tym razem, po raz pierwszy zdobyli AFRYKĘ. galeria

  Uczniowie podczas warsztatów poznawali walory turystyczne, przyrodnicze, geograficzne i kulturowe Teneryfy. Zwiedzili dwie stolice wyspy: La Lagunę i Santa Cruz de Tenerife, miasta i miasteczka: Garachico, Icod de los Vinos, Candelarię, El Medano, czy Los Cristianos, w którym mieszkali. W Candelariiodwiedzili uczniowie Bazylikę Matki Bożej z Candelarii (tzw. Czarnej Madonny) oraz widzieli pomniki Guanchów- wodzów lokalnych plemion Teneryfy sprzed odkryć geograficznych. Candelaria to małe miasteczko leżące na Teneryfie nad samym oceanem, a zarazem najważniejszy ośrodek kultu maryjnego na Wyspach Kanaryjskich. Jest miejscem pielgrzymowania wiernych z całego archipelagu. W starej stolicy wyspy uczniowie podziwiali bardzo dobrze zachowane budowle i ville z czasów kolonialnych z XV i XVI wieku. Obecnie La Laguna jest ośrodkiem uniwersyteckim wyspy. Młodzież podziwiała na wyspie między innymi: najstarsze drzewo na wyspie- smocze drzewo (el draco). Drzewem tym jest Dracena Smocza to bardzo rzadki, endemiczny gatunek na Teneryfie oraz całym archipelagu Wysp Kanaryjskich. To wyjątkowo ciekawe drzewo nie tylko ze względu na swoją długowieczność, osiągane rozmiary oraz egzotyczny wygląd. Największym i najstarszym drzewem smoczym na świecie jest pomnik przyrody w miejscowości Icod de los Vinos, nadmorskim miasteczku na północnym wybrzeżu Teneryfy. Dracena Millenaria (tysiącletnia dracena) ma 17 m wysokości, a średnica pnia w jego najszerszym miejscu to 6 m. Jej korona przypominająca parasol składa się z ponad 300 gałęzi. W górach Anaga (hiszp. Macizo de Anaga), które znajdują się w północno-wschodniej części wyspy wszyscy zobaczyli nietypową roślinność leśną. Były to sięgające kilku metrów lasy wrzosowo-laurowe, gdzie same wrzośce dorastają kilku metrów wysokości. Wyjątkową atrakcją był wulkan El Teide. Ten masyw wulkaniczny o wysokości 3718 m n.p.m. i wysokości od dna morza 7500 metrów. Jest najwyższym szczytem w Hiszpanii, najwyższym punktem Oceanu Atlantyckiego oraz 13 najwyższym szczytem Unii Europejskiej. Ostatnia erupcja wulkanu (Chinyero) miała miejsce w 1909 roku. Stożek wulkanu wraz z kraterem o średnicy do 15 km i obwodzie około 40 km i otaczającą go równiną stanowi od 1954 Park Narodowy Teide. Zaś największą atrakcją dla młodzieży były wycieczki do Loro Parku i rejs katamaranem po oceanie. Loro Park to prywatny ogród zoologiczno-botaniczny położony w Puerto de la Cruz na Teneryfie. Do największych atrakcji parku należą pokazy delfinóworekpapug i lwów morskich. Oprócz tego w Loro Parku można zobaczyć akwarium w kształcie tunelu z rybami, wybiegi ze zwierzętami. Podczas rejsu katamaranem uczniowie obserwowali w naturze wieloryby Grindwale. Na zachodnim wybrzeżu wyspy młodzi turyści podziwiali klifowe wybrzeże Los Gigantes i wąwóz Masca z wioską o tej samej nazwie. Miejscowość leży na wysokości 600 m n.p.m. w masywie górskim Teno. Natomiast na południu wyspy turyści poznawali miejscowości turystyczne od Los Cristianos po Adeje.

  Podczas warsztatów turystycznych uczniowie nie tylko miło spędzają czas ale również uczą się w praktyce zawodu. Poznają tajniki pracy przewodnika turystycznego i pilota wycieczek. Poznają też ciekawe destynacje turystyczne i ich walory. Realizują w praktyce wycieczkę w ramach zajęć przedmiotowych z organizacji imprez i usług turystycznych. W ten sposób lepiej przygotowują się do egzaminów zawodowych i wykonywania zawodu w przyszłości. Oczywiście nasi turyści poza edukacją promują wszędzie, gdzie podróżują swoją szkołę- Zespół Szkół Handlowych w Sopocie, jak i również miasto Sopot na całym świecie. 

 • Polityka prywatności

  Polityka prywatności

  Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

  Administratorem danych osobowych jest Zespół Szkół Handlowych z siedzibą w Sopocie, ul. Tadeusza Kościuszki 18/20, kod pocztowy 81-704 e-mail: zsh@sopot.pl tel. 58 551 11 92. Dane przetwarzane są zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych wyłącznie w celu dla którego są zbierane, dane nie są udostępniane podmiotom innym niż uprawnione na mocy przepisów prawa, dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej, podającemu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celu dla którego są zbierane, dane są przechowywane nie dłużej niż jest to niezbędne do osiągnięcia celu przetwarzania. Osoba, której dane dotyczą, ma prawo w dowolnym momencie wycofać zgodę - wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Podającemu dane przysługuje prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jej dotyczących narusza przepisy o ochronie danych osobowych.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  81-704 Sopot
  ul. Kościuszki 18/20
 • 58 551 11 92