• Warsztaty na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

  Warsztaty na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

   

  4.12 klasa IITI uczestniczyła w warsztatach na UM w Gdyni. Cała klasa została podzielona na 3 grupy. Dwie pierwsze uczestniczyły w 2 blokach na zmianę. Na pierwszych zajęciach uczniowie przygotowywali program na sterowniki w języku drabinkowym. Ich zadaniem było zaprogramowanie wiatraczka, w taki sposób, aby kręcił się on w dwie strony (lewo/prawo), z różnymi prędkościami (szybciej/wolniej). Na drugim bloku zajmowali się programowaniem mikrokontrolerów w języku C++. Najpierw programowal diody LED, aby świeciły się w określony sposób - najpierw przez cały czas konkretne diody, później tworzyli świecącego "węża". Drugim zadaniem było zaprogramowanie wyświetlacz LED w taki sposób, aby odliczał czas jak na bombie (od 10 do 0). galeria

 • Ogromny sukces naszego ucznia

  Ogromny sukces naszego ucznia

  W środę 28.11.2018 odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w województwie pomorskim. 

  Nasz uczeń Adrian Reszka z klasy 2 ti został wyróżniony stypendium za najwyższą średnią w szkole.

  Gratulacje i oby tak dalej Adrian!!!

  Szczególne podziękowania dla nauczycieli, którzy przyczynili się do sukcesu Adriana. 

  Dziękują Adrian Reszka i wychowawca Tomasz Krużycki galeria

 • Wspomnienie...

 • VI Ogólnopolska Olimpiada Solidarności Dwie Dekady Historii

  VI Ogólnopolska Olimpiada Solidarności Dwie Dekady Historii

  W dniu 26 listopada 2018 uczniowie klasy 3H wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiej olimpiady SOLIDARNOŚCI "olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Olimpiada dotyczyła historii wiedzy z zakresu historii najnowszej Polski ostatnich 30-tu lat i przemian społeczno-gospodarczo-politycznych w naszym kraju. Olimpiada miała też na celu przybliżenie polskiego dziedzictwa historycznego i polskiego dorobku kulturowego. Organizatorem szkolnej edycji olimpiady był nauczyciel Rafał Nowicki.

  Finał VI edycji odbędzie się w czerwcu 2019 w Poznaniu. Przed finałem grupa 48 finalistów wojewódzkich przyjedzie do Gdańska na 3-dniową wizytę studyjną, podczas której uczestnicy będą brali udział, m.in. w warsztatach tworzenia krótkich form filmowych, dziennikarskich, wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz zwiedzaniu miejsc związanych z historią lat 1970-1990.  Nabyte umiejętności wykorzystają podczas egzaminu finałowego, do którego przystąpią w trzyosobowych drużynach wojewódzkich. Na zwycięzców czekają indeksy na czołowe uniwersytety, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nauczyciele zwycięskich drużyn otrzymają również nagrody finansowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 • Międzyszkolne warsztaty turystyczne w Warszawie

  Międzyszkolne warsztaty turystyczne w Warszawie

  W dniu 23 listopada 2018 roku uczniowie klasy turystycznej 3O oraz grupa uczniów z ZSP nr 2 w Rumi wyjechali wraz z nauczycielami z obu szkół (R. Nowicki i T. Kampą) na warsztaty turystyczne do Warszawy. Uczniowie odwiedzili międzynarodowe targi turystyczne w Warszawie, które w tym czasie odbywały się w stolicy. Podczas targów uczniowie zapoznali się z ofertą turystyczną państw, które prezentowały swoje walory turystyczne i oferty rozmaitych wycieczek. Mogli również zobaczyć w warunkach rzeczywistych, jak wygląda organizacja tego typu imprez turystycznych. Ponadto turyści zwiedzili częściowo miasto. Takie punkty z programu, jak: ogród saski, grób nieznanego żołnierza, trakt królewski, zamek królewski. Wszyscy przeszli się uliczkami starego miasta poprzez rynek starego miasta, barbakan.

 • Totalna dominacja!!!

  Totalna dominacja!!!

  To nie jest tytuł nowego filmu z Hollywood.

  Tak grali nasi reprezentacji podczas Mistrzostw Sopotu w futsalu. 7-0 z I LO, 11-0 z II LO i 6-1 z III LO. Nie było osoby, która nie chwaliła naszych chłopców za umięjętności i fair - play. Wyniki mówią same za siebie – profesjonalizm i skuteczność... to trzeba było zobaczyć, a nie wieczorne spotkanie Polska -Czechy. Panowie to była PETARDA....gratulacje za ambicję i umiejętności. galeria

   Reprezentacja w składzie: Kapitan – SZYMON JURZIK KAROL MAJCHRZAK KLAUDIUSZ FILAS PIOTR MIELEWCZYK DAWID DYMOWSKI JACEK POTECKI MICHAŁ TROCKI MIKOŁAJ BERGER-WYKOWSKI BŁAŻEJ CHMARA MAREK GALANEK opiekun Tomasz Krużycki

 • Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

  Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie klas 1, 2 i 3 . Chęć udziału należy zgłosić nauczycielowi języka angielskiego bądź bezpośrednio koordynatorom konkursu (p. Anna Tur-Krużycka, p. Bartosz Lewczuk) najpóżniej do końca listopada. Konkurs odbędzie się w dwóch etapach: pierwszy etap Konkursu odbędzie się 4 grudzień 2018 i będzie to test gramatyczny. Do drugiego etapu zostanie zakwalifikowanych 5 osób, które uzyskają najwyższy wynik podczas etapu pierwszego. Drugi etap odbędzie się 17 stycznia 2019 i będzie polegał na przygotowaniu prezentacji w języku angielskim na wybrany przez siebie temat z listy tematów. Regulamin i lista tematów dostępne TUTAJ oraz u nauczycieli języka angielskiego. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!!!

   

 • Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

  Warsztaty w Centrum Informacji Turystycznej w Gdyni

  Uczniowie klasy 3O profilu turystycznego wraz z R. Nowickim i K. Komodzińską uczestniczyli w warsztatach turystycznych w Centrum Informacji turystycznej w Gdyni. Uczniowie uczestniczyli w lekcji na temat profesjonalnej obsłudze klienta w punkcie informacji turystycznej oraz zadań w zakresie turystyki na przykładzie miasta Gdyni, które poprowadziła p. Irmina Lewoszewska. Młodzież zapoznała się również zasobami CIT i celami CIT w Gdyni oraz informacjami, jakie można uzyskać przychodząc do CIT. Podczas warsztatów Pracownice gdyńskiego CIT opowiedziały o nowych planach i założeniach rozwoju turystyki na lata 2017-2020, zwłaszcza projektach dotyczących miasta Gdyni. Ponadto uczniowie poznawali zabytki modernistyczne miasta Gdyni uczestnicząc w tzw. grze miejskiej- Celem gry było upowszechnianie historii Gdyni – szlakiem gdyńskiego modernizmu. galeria

 • Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt

  Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt

  13 listopada odbyły sie Mistrzostwa Sopotu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze reprezentantki pod opieką pani Anny Kacmajor zajeły w tym turnieju III Miejsce wygrywając z II LO 11:9 Gratulujemy uczestniczkom sportowej, walecznej postawy skład zespołu: Rokana Gzik, Natalia Blok, Wiktoria Grochowina, Zuzanna Sadowska, Martyna Horodziejko, Kaja Michalska, Patrycja Pietreńczuk, Klaudia Przywara, Paulina Wejsbrodt, Amelia Biernat.

 • Konkurs z fizyki "Fizyka w XXI wieku"

  W dniu 16 listopada  2018 roku w  ZSH odbył się finał  szkolnego konkursu fizycznego  „Fizyka w XXI wieku”.  Konkurs  miał na celu rozwijanie umiejętności prezentowania zjawisk przyrodniczych, ich analizy oraz  wnioskowania. Konkurs rozgrywany był w dwóch etapach.  Pierwszy etap polegał na przygotowaniu przez uczniów prezentacji w programie PowerPoint. Drugi etap (finał konkursu)  miał na celu przedstawienie 3 najlepszych prac przed komisją konkursową  ZSH:  panią A.Prawdzik, panią A.Machalińską pod przewodnictwem pani wicedyrektor A.Mamprejew- Kwintkiewicz.

  W konkursie brali udział uczniowie z klas 1p,  1h oraz 2Ti. I miejsce zajął : Adrian Reszka -klasa 2Ti za prezentację multimedialną"Transport przyszłości " II miejsce zajęła: Wiktoria Grochowina– klasa  1p za prezentację multimedialną " Sztuczne organy ludzkie i fałszywe wspomnienia”
  III miejsce zajął: Daniel Sikora-klasa 1h za prezentację multimedialną "Grafen”

 • Wizyta w schronisku "Sopotkowo"

  Wizyta w schronisku "Sopotkowo"

  14 listopada 2018 roku,  klasa 1P wraz z opiekunami: p.Marią Rokitą- Tarką, p.Martą Dąbrowską i p.Marcinem Pomierskim  odwiedzili sopockie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Sopotkowo”. galeria

  Uczniowie klasy 1P zawieźli zakupione i zebrane przez siebie dary: karmę, smakołyki , koce i legowiska oraz dary zebrane w trakcie szkolnej akcji „Październik miesiącem dobroci dla zwierząt”.

  W sumie podopieczni schroniska otrzymali  od nas :56,94 kg karmy dla psów i kotów, 1 zabawkę, 2 legowiska, 1 poduszkę, 1 śpiwór i 4 koce.

  W trakcie wizyty w schronisku mieliśmy okazję zapoznać się z jego podopiecznymi oraz poznać ich warunki bytowe.  Dzięki zebranej karmie od uczniów i nauczycieli naszej szkoły, bezdomne zwierzęta będą mogły przetrwać  jesienne tygodnie.

  Zachęcamy innych uczniów szkoły, aby poszli naszym śladem! Razem możemy zrobić więcej!

  ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM!!! Jak?

  WEJDŹ NA STRONĘ SCHRONISKA:  schronisko.sopot.toz.pl

  I TY możesz wyprowadzić podopiecznego schroniska na popołudniowy spacer!!!

 • Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

   Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym

  W zeszłym tygodniu odbyły się Mistrzostwa Sopotu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Nasi debiutanci zarówno dziewczęta i chłopcy stanęli na wysokości zadania i zajęli III miejsce. Gratulacje na całej reprezentacji za cały turniej. Naprawdę bardzo mało brakowało....dosłownie dwa punkty aby być na  II miejscu.

  Reprezentacja w składzie: Zuzanna Forcz, Klaudia Przywara, Bartłomiej Las, Mateusz Okoń. Opiekun Tomasz Krużycki

 • DZIEŃ SPÓDNICY W ZSH

  DZIEŃ SPÓDNICY W ZSH

  KONKURS OGÓLNY  - ILOSĆ OSÓB W KLASIE
  4EP - 20 %
  2OH - 95 % - 1 MISCE - WYJSCIE DO KINA
  2 TI - 0%
  1 TI - 29%
  2TL - 50%
  4TL - 75%
  3H - 55%
  1TL - 80%  - 3 MIEJSCE  - NAGRODA DO USTALNEIA
  4H - 0%
  1P - 78%
  3P  0 %
  3 TI - 20%
  40 - 25%
  1H - 92%   - 2 MIEJSCE - NAGRODA DO USTALENIA
  2P - 17%
  3TL - 0%
  3O - 44%
  4TI - 0%
  galeria

  NAJLEPSZE STYLIZACJE

  KLAUDIA KOZAK - 3O - BON DO EMPIKU LUB ROSSMANNA
  WERONIKA HIRSZ - 3O - BON DO EMPIKU LUB ROSSMANNA
  OLIWIA KONKEL - 3O - BON DO EMPIKU

  NAGRODY DALSZE - 30 SEBASTIAN DEMIANIUK - ORYGINALNOŚĆ - TAKZE BONY
  NAGRODY DALSZE - RASTAFARIANIN  - ORYGINALNOSĆ - TAKZE BONY

  WSZYSTKIE OSOBY , KTÓRE BYŁY TEGO DNIA UBRANE - OTRZYMUJĄ BONY NA NIEPYTANIE

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 • Turniej o Mistrzostwo Sopotu w unihokeju

  Turniej o Mistrzostwo Sopotu w unihokeju

   

  Odbywający się w listopadzie turniej o Mistrzostwo Sopotu chłopców w unihokeju dostarczył wiele emocji. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane.

  Nasi reprezentaci zajęli czwarte miejsce.

  Brawo za postawę i walkę do końca .

 • Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stolowym

  Mistrzostwa Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stolowym

  7 listopada reprezentacja dziewcząt i chłopców ZSH Gimnazjum nr 2, pod opieką pani Doroty Ratkowskiej, wzięła udział w Mistrzostwach Sopotu Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym. W wyniku rywalizacji nasze dziewczęta w składzie: Oliwia Kościelska i Wanesa Wilczuk zajęły 2 miejsce, a zespół chłopców w składzie: Jakub Kamiński, Michał Kiernożycki i Jakub Słomiński zajął 3 miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy! galeria

 • FINAŁ KONKURSU „Wkręć się w Sopot”

  FINAŁ KONKURSU „Wkręć się w Sopot”

  Najlepsza drużyna w kategorii „szkoła”:  ZESPÓŁ SZKÓŁ HANDLOWYCH J

  11 listopada,  w trakcie miejskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,  grupa naszych uczniów wraz z nauczycielami: p. Marią Rokitą- Tarką, p. Martą Dąbrowską i p. Marcinem Pomierskim,  odebrali  nagrodę dla najlepszej drużyny w konkursie rowerowym „Wkręć się w Sopot”, w kategorii „szkoła”. galeria

  Otrzymaliśmy voucher na stojak rowerowy, który już niedługo będzie nam służył na co dzień J.

  Do konkursu z ZSH przystąpiło 17 rowerzystów, którzy przejechali razem dystans 2.094 km, za co otrzymali 18.308 punktów.  Jedna z naszych rowerzystek znalazła się wśród 30-u najaktywniejszych uczestników konkursu i otrzymała nagrodę: zapięcie rowerowe typu u-lock.

  Wszyscy nasi rowerzyści pokazali, że dojazd do szkoły i pracy może być zdrowy, przyjemny i bezstresowy. Serdecznie więc zapraszamy wszystkich naszych uczniów i pracowników szkoły do rowerowych wojaży J.

 • UROCZYSTOŚCI 100 ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO

  UROCZYSTOŚCI 100 ROCZNICY NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO

  W dniu 9 listopada na szkolnej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na tę okazję klasa 3O przygotowała akademię szkolną pod kierunkiem R. Nowickiego, podczas której opowiedziała o walce pokoleń Polaków walczących o WOLNOŚĆ.  Na koniec spektaklu uczennica klasy 3H Ania Walentynowicz zaśpiewała piosenkę "Spotkanie z..." z repertuaru Sztywny pal Azji. Występ został przygotowany z okazji Odzyskania Niepodległości pod kierunkiem p. K. Jurkiewicza. galeria i link do zdjęć

  O godzinie 11:11 cała społeczność szkolna wykonała czterozwrotkową wersję hymnu – wcześniej nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele z przedszkoli, podstawówek i innych placówek oświatowych pokazali jak być razem i wspólnie świętować stulecie niepodległości Polski. 

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • - Obrazek 1 - Obrazek 2

  ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

  15 listopad 2018r


   

  PSSE Sopot wraz z Zespołem Szkół Handlowych w Sopocie organizują w szkole event w związku ze Światowym Dniem Rzucania Palenia obchodzonym w trzeci czwartek listopada.

  W godzinach od 10.00 do 13.00 przy stanowisku PSSE Sopot młodzież ze szkoły będzie mogła wykonać pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiary wagi ciała i BMI oraz pomiary ciśnienia tętniczego.

  Rozdawane będą ulotki dotyczące szkodliwości palenia tytoniu, na monitorze LCD emitowane zostaną krótkie filmy na temat min. bezpłatnej infolinii pomocy osobom palącym, gotowe prezentacje przygotowane przez uczniów na temat szkodliwości palenia tytoniu, oraz ulotki i prezentacje na temat szkodliwości zażywania dopalaczy.


   


   

 • Uczniowie przystępujący do Projektu muszą złożyć pisemną deklarację uczestnictwa w Projekcie podpisaną przez rodzica/opiekuna prawnego oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z działaniami projektowymi

  Jeżeli osoba zakwalifikowana do Projektu nie dostarczy w terminie do 15.11.2018 r.  podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego deklaracji uczestnictwa w projekcie, zostaje automatycznie skreślona z listy uczestników. Na jej miejsce zostanie przyjęta pierwsza osoba z listy rezerwowej

  Deklaracje są dostępne na stronie projektu - www.inka.edu.pl oraz w sekretariacie szkoły 

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Handlowych w Sopocie
  81-704 Sopot
  ul. Kościuszki 18/20
 • 58 551 11 92