• TYDZIEŃ DBANIA O RELACJE W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SOPOCIE

     • Od poniedziałku 25.1.21 rozpoczyna się w naszej szkole Tydzień Dbania o Relacje

      Z tej okazji, między innymi, na parterze , vis - à - vis wejścia do auli,

      powstało Drzewo Pozytywnych Myśli, na którym można dzielić się z innymi dobrymi myślami, zapisując je na liściach.

       

      Można również skorzystać z Fotela Pozytywnego Myślenia i w towarzystwie Anioła

      posiedzieć i pomyśleć o miłych rzeczach.

      Ów fotel znajduje się na pierwszym piętrze, za sekretariatem .

       

      Życzymy wszystkim samych pozytywnych myśli J

     • Sukces naszych uczniów!

     • W dniu wczorajszym, 11 października 2021, drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie: Jessica Adamska, Danila Minkou i Dominika Gajc, wzięła udział w etapie powiatowym XIV edycji konkursu "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości". Tegoroczna edycja obejmowała tematykę "Polacy, którzy w 1920 roku obronili Europę".

      Miło nam poinformować, że nasi uczniowie pod opieką pana Krzysztofa Szulca, wygrali eliminacje wśród szkół ponadpodstawowych i 10 listopada będą reprezentować ZST i miasto Sopot w etapie finałowym w Zakopanem.

      Serdecznie gratulujemy i już trzymamy kciuki.

     • Gra miejska

     • W piątek 8 października minęła równa 120 rocznica nadania praw miejskich Miastu Sopot. I choć Sopot jako kurort znany był dużo wcześniej, to dopiero 8 października 1901 roku wszedł w życie dekret cesarza niemieckiego Wilhelma II Hohenzollerna.Piątek 8 X 2021 roku przywitał nas słoneczną aczkolwiek rześką pogodą, w sam raz na spacer po pięknym Sopocie. Uczciliśmy więc wspomnianą rocznicę grą miejską, której przyświecało motto KTO JEST ŚLEPY NA PRZESZŁOŚĆ, TEN I W PRZYSZŁOŚĆ BIEGNIE NA OŚLEP.Trasa gry przebiegała przez najbardziej znane, charakterystyczne miejsca w Sopocie, które mają swoją ciekawą historię: Dom Polski, Ratusz, Kościół Św.Jerzego, Zakład Balneologiczny, Dom Zdrojowy. Poznaliśmy sopockie pomniki te nowsze i te starsze - pomnik Haffnera, Misia Wojtka, św. Wojciecha i Władysława Bartoszewskiego. Jak i te, które nie pozwalają zapomnieć o tragediach II Wojny Światowej - Pomnik Martyrologii Polskich Mieszkańców Sopotu i Pomnik Armii Krajowej. Nie zapomnieliśmy również o naszej patronce "INCE".Szukając odpowiedzi na pytania zawarte w karcie pracy spotkaliśmy mnóstwo ciekawych osób, głównie sopocian. Panią Marię Rajtar - wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Sopot. Pana Wojciecha Zemłę Sekretarza Miasta Sopotu, któremu dziękujemy za wiedzę na temat sopockiego herbu. Jakim miłym zaskoczeniem było również spotkanie z naszym głównym włodarzem Jackiem Karnowskim, od którego słodkości dały nam siłę na dalszy spacer.Biuro Promocji i Komunikacji Urzędu Miasta Sopot dziękujemy za wsparcie i wspaniałe upominki.Myślimy już nad kolejną okazją podobnej zabawy.

     • 82 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

     • Dnia 27.09.21 dla upammiętnienia 82 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego odbył się uroczysty apel po pomnikiem AK. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Inki. W uroczystości wziął udział poczet sztandarowy ze sztandarem naszej Szkoły.

     • „Na Nogach i Kołach wokół Pachołka".

     • O2Max MTB Team Gdańsk wraz z marką mass events zapraszają w dniach 25/26 września na dwie imprezy rekreacyjno-masowe pod nazwą „Na Nogach i Kołach wokół Pachołka”, które zostaną zorganizowane na terenie Lasów Oliwskich w Gdańsku. Partnerami głównymi wydarzenia są Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Miasto Gdańsk. Start i meta będą zlokalizowane w Lasach Oliwskich, w okolicy ulicy Tatrzańskiej.

      Zapisy na stronie internetowej: https://elektronicznezapisy.pl/event/6263/strona.html (biegi cross country) lub https://elektronicznezapisy.pl/event/6266/strona.html (wyścigi kolarskie MTB XC).

      Na nogach i kołach wokoło Pacholka


     • II Edycja Programu "Szkolni Ambasadorzy i Ambasadorki Doradztwa Zawodowego"

     • Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji programu! Rekrutacja  trwa! 

      Można zgłaszać się do 24 września do A. Mamprejew, osobiście lub przez librusa.

      Zapraszamy do zapoznania się z międzyszkolnym programem „SZKOLNI AMBASADORZY i AMBASADORKI DORADZTWA ZAWODOWEGO” skierowanym do uczniów sopockich szkół ponadpodstawowych. Głównym celem programu jest stworzenie platformy dialogu oraz wsparcie uczniów w obszarze planowania rozwoju edukacyjno- zawodowego. Będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania co z perspektywy uczniów jest ważne i potrzebne, aby w szkole mogli dobrze przygotować się do wyjścia na rynek pracy.

      KORZYŚCI BYCIA AMBASADOREM/KĄ

      - badanie narzędziem Belbin GET SET

      – przeprowadzone przez doradców z firmy Benefactor/Archiekci Kariery

      - indywidualne konsultacje z doradca zawodowym w trakcie trwania programu

      - zdobycie doświadczenia zawodowego z pogranicza Human Resources, promocji i marketingu, Social mmediów i Employer Brandingu;

      KOGO SZUKAMY?Pragniemy współpracować ze zmotywowanymi ambasadorami, którzy chcą promować korzyści płynące z planowania kariery edukacyjno-zawodowej.

     • „Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

     • MIEJSKA   AKCJA   EKOLOGICZNA

      „Wkręć się w Sopot” – jedź rowerem

      1 września rozpoczęła się dwumiesięczna kampania promująca dojazdy rowerem do pracy. Punkty zebrane za przejechane kilometry będzie można wymieniać na nagrody.

      Aby dołączyć do naszego zespołu należy:

      1. Pobrać aktualną aplikację Activy.

      2. Zarejestrować się.

      3. Dołączyć do zespołu Zespół Szkół Technicznych.

           i jeździć, jeździć, jeździć:)

      Każdy przejechany rowerem kilometr to 1 punkt. Za każdy przejazd rozpoczęty lub zakończony na terenie Sopotu uczestnicy otrzymają dodatkowych 5 pkt, a za dojazd do szkoły (i wyjazd) dodatkowych 50 pkt, a od października punkty x 2.

      Aby aplikacja przyznała punkty należy zarejestrować przejazd z jej pomocą, tj. włączyć przejazd na początku podróży i zakończyć w miejscu docelowym. Minimalna długość przejazdu to 1,5 km.

      Zebrane punkty dają miejsce w rankingu ogólnym, a najlepsi otrzymają bony zakupowe, które będzie można wymieniać na nagrody: wejściówki do instytucji kultury, koszulki oraz bony zakupowe do sklepów sportowych.

      Rywalizacja potrwa do 30 października.

      W razie pytań proszę zgłosić się do p. Marty Dąbrowskiej urzędującej w bibliotece szkolnej:)

       

      Serdecznie zachęcamy do dojeżdżania na rowerze do naszej szkoły!

     • Narodowe czytanie 2021 w ZST

     • To już dziesiąta odsłona Narodowego Czytania, a w niej Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej.

      Serdecznie  zachęcamy do wspólnego czytania w sobotę 4 września.

       

      My zaczynamy już dziś:)

     • Zajęcia z wychowawcą w klasach pierwszych

     • Aby zmiana szkoły przebiegła spokojnie, 2 września klasy pierwsze będą miały dzień z wychowawcą. W tym dniu będziecie mogli zapoznać się z wychowawcą, z kolegami i koleżankami z klasy i z Waszą nową szkołą :) 

      Witamy!!

      klasa 1 h w sali 31

      klasa 1p w sali 32

      klasa 1ti w sali 36

      klasa 1 tl w sali 38

     • Zebrania z rodzicami

     • Zebrania z rodzicami klas I - IV  odbędą się 1 września 2021r o godz. 17.00

      Rodzice uczniów klas 1 proszeni są najpierw o spotkanie  z  dyrekcją szkoły na  hali sportowej. Nastepnie odbęda się zebrania w salach lekcyjnych.

      Rodzice uczniów klas II - IV od razu udają sie do wyznaczonych sal lekcyjnych. Wykaz sal znajduje się przy wejściu do szkoły.

     • Wolne miejsca w klasach pierwszych

     • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych trwa.

      Jedyne sopockie technikum ZSH nadal posiada wolne miejsca dla absolwentów klas ósmych.

      Czekamy na Was w szkole, która oferuje wysoki poziom kształcenia, przyjazną atmosferę i możliwość nauki w komfortowych warunkach. Nasza szkoła to miejsce, do którego uczniowie przychodzą z przyjemnością.

      Zapraszamy i zachęcamy do tego abyście stali się częścią naszej społeczności.

  • Kontakty

   • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie
   • sekretariat@zstsopot.pl
   • 58 551 11 92
   • ul. Wejherowska 1
    81-814 Sopot
 • Nasze media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie